Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako cestovať lacno alebo na čom ušetriť?

cestovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
cestovanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

V dnešnej dobe sa pohyb medzi jednotlivými destináciami stal takmer prirodzeným. Akonáhle sa blížia sviatky alebo dovolenka, mnoho ľudí tiahne k otázke, kam sa chystáte na prázdniny. Aj keby malo ísť o typickú dovolenku v Chorvátsku, takmer všetci sa snažia využiť voľno na preskúmanie okolitého sveta. Mnoho ľudí tvrdí, že to je tým, že nie vždy sme túto možnosť mali, takže teraz to všetci chcú využiť.

Fotky z exotických miest, piesočných pláží či rušných zahraničných metropol nám prináša istý pocit nadradenosti voči tým, ktorí museli zostať doma. Niekomu je zase naopak jedno, či mu ostatní závidia, chce len spoznať tamojšiu kultúru a užiť si pohľady, ktoré im nová krajina poskytne.

Tak či onak sme sa na cestovaní stali závislými, takže covidová pandémia všetkých trochu ochromila, pretože zrazu človek nemohol z vlastného domu, nie to ešte do iného štátu. Zamestnanci firiem, ktorí boli navyknutí za biznisom lietať na týždennej báze, mali utrum. Keď sa však hranice konečne otvorili, mnoho ľudí nemalo finančné prostriedky. Ekonomika utrpela tvrdú ranu, takže hoci bola opäť možnosť cestovať, nie všetci to mohli využiť. Preto sa prišlo s mnohými rôznymi tipmi na to, ako spoľahlivo ušetriť a nenechať si dovolenkou urobiť dieru do vrecka.

Kde idú zmenšiť výdavky?

Prvým krokom je zvážiť cieľovú destináciu a vybrať tú, kde je kurz koruny voči tamojšej mene výhodný a budete tu môcť nakupovať lacno. Na tom sa totiž bude mnohé odvíjať. Ďalším dôležitým faktorom je doprava a ubytovanie. Lietadlo zrejme nebude tou najlepšou voľbou, ak chcete ušetriť, takže ideálnou cestou sú buď diaľkové autobusy, vlaky alebo autá. Ubytovanie sa cenovo podstatne líši, preto skúste rôzne B&B hotely, kde síce nedostanete izbu sami pre seba či veľkú kúpeľňu, ale rozhodne tým neprevetráte peňaženku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 31. augusta 2022
reklama:
reklama:
reklama: