Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako je možné, že sa môžu nakaziť aj očkovaní? Roman Prymula priniesol vysvetlenie

očkovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
očkovanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Veľa odporcov očkovania odmieta vakcínu z dôvodu, že si myslí, že je vlastne úplne k ničomu. Za ich názorom stojí predovšetkým počet nakazených a skutočnosť, že očkovaní jedinci sa môžu nakaziť rovnako tak, ako tí neočkovaní. Rovnako ako neočkovaní končia v nemocniciach, končia tam aj očkovaní. Ako je možné, že sa môžu nakaziť aj očkovaní? Roman Prymula priniesol vysvetlenie.

Zhruba na 97 percent prípadov v Českej republike pripadá variant delta, prípadne delta plus.

Ako je možné, že sa môžu nakaziť aj očkovaní jedinci? Podľa Romana Prymulu je hlavný problém práve v mutáciách. Mnoho očkovaných jedincov má pôvodné vakcíny, ktoré neboli vytvorené proti týmto mutáciám, pretože v čase výroby tieto mutácie ešte neexistovali. Pôvodné vakcíny si bohužiaľ s mutáciami nedokážu poradiť. Riziko, že sa človek nakazí aj po očkovaní, je podľa rôznych štúdií a tvrdení odborníkov síce minimálne, ale nemožno ho vylúčiť. Vyššie riziko existuje najmä u starších ľudí a všeobecne u tých, ktorí boli na prvom očkovaní pred šiestimi až ôsmimi mesiacmi.

Vakcína vám zvýši imunitu proti vírusu, ale postupom času klesá a práve preto je momentálne kladený taký dôraz na tretiu dávku. Problém je ale v tom, že ide o tretiu dávku pôvodných vakcín, ktoré nevedia plne chrániť proti novým mutáciám. Ďalším problémom je jesenné počasie, počas ktorého sa imunita každého z nás oslabí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 16. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: