Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako nájsť výhodnú dovolenku

Dreamstime_l_27526004.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dreamstime

BRATISLAVA 24. januára 2018 (N/PR) – Kúpa dovolenky na poslednú chvíľu neznamená, že za menej peňazí dostanete menej kvality. Naopak, dovolenky zakúpené v akciách „last minute“ poskytujú rovnako štandardné služby, no vďaka nim môžete ušetriť aj polovicu finančných prostriedkov, ktoré ste hodlali do svojej regenerácie a oddychu investovať.

Pri akciách last minute je však potrebné vedieť rozlíšiť, či to, čo cestovná kancelária ako kúpu dovolenky na poslednú chvíľu deklaruje, má aj skutočne dobrú cenu. Do týchto akcií sa totiž dostáva asi len desať až dvadsať percent ubytovacích kapacít z pôvodnej ponuky. Obvykle sa jedná iba o pár posledných miest a rezervácia zájazdu je možná zvyčajne len na niekoľko hodín. Je dobré vedieť, že nie všetko, čo sa ako výhodný nákup tvári, výhodným nákupom aj je. Medzi tradične výhodné destinácie patrí last minute Turecko, ktoré ponúka pobyty plné zážitkov. Dovolenky, na ktorých môžete robiť iba to, čo naozaj chcete a z čoho máte radosť.

Cenné informácie

Pri kúpe dovolenky dbajte aj na niekoľko ďalších zásad. Nedajte sa zlákať prvou ponukou, ktorá sa síce môže javiť ako zaujímavá, čo však neznamená, že je aj najvýhodnejšia. Preto porovnávajte viaceré možnosti. Dobrým zdrojom informácií sú rodina, priatelia, známi či kolegovia, ktorí vo vami vybranej lokalite už boli a boli tam spokojní. Konkrétny hotel a jeho recenzie si môžete overiť aj priamo na webových stránkach hotela. Diskusie, kde dovolenkári zverejňujú svoje skúsenosti s cestovnými kanceláriami sa čítať naozaj oplatí. A ak sa už pre niečo konkrétne rozhodnete, overte si, či vyčíslená cena pobytu je konečná. Keď vám všetky detaily vybranej dovolenky vyhovujú, pred podpisom zmluvy si doklad dôkladne preštudujte.

Intenzívnejšie zážitky

Po podpise zmluvy a úhrade zájazdu sa obratom začnite baliť, keďže odchod na dovolenku býva v týchto prípadoch obvykle o dva, tri dni. Oblečenie, obuv či hygienické potreby si poľahky zabalíte do kufra v priebehu pár minút, no nezabudnite na mapy a knižných turistických sprievodcov, ktorí významne môžu zjednodušiť vaše aktívne cestovanie. Publikácie o živote a podmienkach v krajine, ktorú ste sa rozhodli navštíviť, obvykle obsahujú množstvo cenných informácií. Okrem podrobných máp s turistickými trasami obsahujú rôzne orientačne dôležité objekty, historické pamiatky, kultúrne centrá, športové strediská a iné pozoruhodné miesta. Zanedbateľné nie sú ani informácie o hoteloch a reštauráciách, ktoré sú pre dovolenkárov veľmi užitočné. Každému po dlhej túre dobre padne teplá polievka, kuracie mäso či sladký dezert v zariadení, ktoré spĺňa jeho kritériá. A knižný turistický sprievodca vás vopred informuje, akú kvalitu služieb vo vybranom gastronomickom zariadení môžete očakávať. A to nielen s detailným slovným popisom, ale aj s dôkladne nasnímanými fotografiami.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor kikaDátum 24. januára 2018