Ako by vyzerali krajiny, keby boli ľudia? Ruská umelkyňa ich nakreslila v takejto podobe

Zdieľať
Befunky collage 11.jpg

Ako by krajiny vyzerali, keby boli ľudia? Nad touto otázkou premýšľala ruská umelkyňa Anastasia Bulgakova ešte pred začatím svojho projektu. 

„Nakreslila som personifikácie z rôznych krajín,“ napísala. „Všetci sú militantní a podobní bojovníkovi, s nečistotou a krvou, nie však kvôli nejakému politickému presvedčeniu. To, čo čerpám a myšlienka krajín bojovníkov mi dáva veľkú tvorivú slobodu. Každá postava má nejaké stereotypné atribúty. Od Američana, ktorý je trochu naivný a idealistický, po tichého japonského chlapíka s podozrivým úsmevom. Ľahko spoznáte týchto „ľudí“, ak ich stretnete na ulici.“

1. Kanada

Kanada je jednoduchý chlapík s roztomilými očami. Je milý a nekonfliktný. Radšej zostáva doma a nevyhľadáva žiadne problémy a bitky. Bojuje iba v športe – v hokeji. Považuje to za čestné a veselé. Pre jeho úspech v hokeji sa nazýva „Kráľ ľadu“. Niekedy sa nad jeho hlavou objavuje koruna a často sníva o budúcich víťazstvách. Chce veriť, že USA je jeho najlepším priateľom a sú si rovní. USA v ňom nevidí hrozbu a pripúšťajú si opatrné priateľstvo. Samozrejme s výhodami. Zvyčajne bojuje proti Rusku v hokeji. USA je tiež jeho súperom na ľadovom poli. Ale je stále priateľský so všetkými. Jeho zbrane sú kovové hokejky a korčule. Dobrý chlap.

Nexbwuy 5a7d4baf0305c__880.jpg

2. USA

Je trochu naivný a idealistický, ale zvnútra je dosť zlý. Veľmi atraktívny a charizmatický. Sleduje svoje ciele bez ohľadu na morálku alebo dôsledky. Jeho hlavným cieľom je prežiť – a robiť to s maximálnym komfortom. Má kožené brnenie, pretože preferuje mimoriadne dlhé zbrane s dvomi sniperovými puškami. Kybernetické ruky a nohy mu dodávajú extrémnu rýchlosť v boji. Je to vrah a má rád požiar. Vždy cíti predovšetkým víťazstvo.

Xyxtbli 5a7d4bb64dfaf__880.jpg

3. Japonsko

Japonsko je tichý muž s podozrivým úsmevom. Má rád technológie a zvrátenosť. Má nejaké zvláštne vzťahy s inými krajinami, najmä so susedmi. Nikto nikdy nepozná jeho skutočné motívy a túžby, a on ich taktiež nikdy nikomu nepovie. Ale jedna vec je istá – aj keď vás zabije, bude to veľmi zdvorilé. Napriek tomu, že má rád technológiu, má skutočné telo a hi-tech brnenie je len rozšírením jeho schopností a zručností. Uprednostňuje rýchlosť a agilitu nad ťažkým brnením. Používa oštep a chvost, aby držal svojich protivníkov v určitej vzdialenosti.

G7bik7m 5a7d4ba8358cf__880.jpg

4. Francúzsko

Tu monarchia zvíťazila a revolúcia zlyhala. Aristokrat a upír. Krv a víno je úplne jeho štýl a umenie. Upírska šľachta je silnejšia než kedykoľvek predtým. Absolútne nenávidí revolúcie, povstania, rovnosť a „moc ľudu“. Je presvedčený, že demokracia je len veľkým klamom, ktorý ostatné krajiny používajú na oklamanie svojich občanov a na ich skĺbenie. Uprednostňuje staromódny spôsob a pod jeho vládou nebude existovať žiadna „sloboda a rovnosť“, kým si to ľudia nezaslúžia. Potrebujú pochopiť, ako veľmi klesli, a aké deštruktívne by bolo dať im akúkoľvek moc v ich súčasnom stave.

Pobwabo 5a7d4bb17812d__880.jpg

5. Mexiko

„Coatlicue“ – matka hadov, bohyňa z aztéckej mytológie. Viem o Mexiku veľmi málo, okrem niekoľkých stereotypov. Takže moje Mexiko je ako droga – nebezpečná, krásna a zlá. Štíhla a vysoká, rada nosí klasické pánske oblečenie, rovnako ako akýkoľvek správny špinavý lord. Vrchná časť tela je pokrytá aztécko-mayským tetovaním. Má rada eleganciu. Je tiež odborníčkou na jedy – na liečenie i zabíjanie. Má územné spory s USA. Mohli by ste predpokladať, že spolupracujú. Pravdepodobne však navzájom zabijú prvú šancu, ktorú dostanú.

Dhzstxl 5a7d4ba4dbd03__880.jpg

6. Irán

Irán je mág (prvý mág v mojej sérii). Je skľúčený a nie príliš zhovorčivý, pretože reč je lacná, na rozdiel od zlata a moci. Tento hrdina je oblečený v arabskom štýle so zlatými prvkami. Používa zlatú masku na zakrytie tváre a zastrašuje ňou svojich protivníkov. Má magickú lampu, ktorá naplní jeho želania. V bojoch najviac využíva magický a diplomatický nátlak. Zakrivenú šabľu väčšinou používa na popravy. Pozostáva z modrých plameňov, ktoré sa podobajú kvapaline.

92vaoyj 5a7d4b9a9c56e__880.jpg

7. Izrael

Izrael prezentuje vojnová dievčina. Keď spomína na všetkých svojich nepriateľov, z ktorých väčšina už neexistuje, zostane nahnevaná na celý svet. Napriek tomu je celkom pozitívna. Je citlivá a impulzívna, pokiaľ ide o jej vzťahy s inými krajinami. Európska rodina ju miluje a chce byť prijatá aj na Západe, aj keď žije na východe. Pokúša sa dodržiavať všetky pravidlá, ale vždy zostane frustrovaná, pretože ju niečo (niekto) zradí. Ona je mladá, naučí sa. Napriek tomu má s niektorými krajinami zaujímavé vzťahy. Jej najlepší priateľ je USA. Existuje tiež vzťah s láskou aj nenávisťou s Nemeckom. 
Aecb90z 5a7d4ba1e2c16__880.jpg

8. Rusko

Pekná, studená, jednoduchá a diplomatická. Ak ju poznáte čo i len trochu, ukáže vám, aká vie byť milá. Má na sebe očarujúce brnenie. Vždy. Pretože je vo vojne.  Slovo „pizdec“ má vyryté na meči, čo do značnej miery symbolizuje ruský život v každom veku a čase. Nesmie chýbať samozrejme AK-47 a vodka. Pravdepodobne to však nie je najlepšia kombinácia.

A65dhoo 5a7d4b9ed4d03__880.jpg

9. Anglicko

Čerstvá, mladá a divoká punková kultúra a rocková hudba. Anglicko je horúce, hrdé, žiarlivé a impulzívne. Pamätá si, aké veľké bolo a svoje slávne víťazstvá. To však neznamená, že je slepé alebo hlúpe. Je racionálne a vypočítavé, keď mu to vyhovuje. Anglicko je starším bratom USA, aj keď jeho pocity sú viac ako len bratské. Pochádzajú z veľkej európskej rodiny, ktorá pochádza z neskorého Rímskeho impéria. Účes je divoký a červený, pretože je to punková krajina. Anglicko uprednostňuje blízky boj s päsťami, takže používa mosadzné kĺby. Jeho ruky môžu vyžarovať horúcu a studenú energiu, ale nikdy sa nemiešajú.

Qzronnj 5a7d4bb3ea22a__880.jpg

10. Nemecko

Tento hrdina je rytmický a veľký. Prevláda samozrejme high-tech. Extrémne. Nemecko je považované za čisté a moderné, takže nosí niečo ako oblek Ironmana, ale s presnejším nemeckým inžinierstvom. A viac štýlové. Má na krku rozložiteľné krídla a trysky.

Gelz2tf 5a7d4bab81001__880.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom