Ako zvládnuť rozvod? Aby vás tento životný zlom nezničil, držte sa nasledujúcich rád

Zdieľať
rozvod

Pred oltárom si ľudia sľubujú, že sa budú milovať, kým ich smrť nerozdelí. Keďže sa u nás rozvádza každé druhé manželstvo, skutočnosť je úplne iná. Skrátka, zmena je súčasťou života. Aj keď nechcete, aby nastala, musíte ju vedieť prijať. Ak práve prechádzate rozvodom, ako by ste k nemu mali pristupovať, aby ste si zbytočne nezničili život?

Koniec manželstva. Ako ustáť rozchod fyzicky aj psychicky?

Keď sa manželstvo chýli ku koncu, váš život rozhodne na svojom konci nie je. To je tá najpodstatnejšia vec, ktorej by ste si mali byť vedomí. Hoci váš život bude po rozvode iný a budete mať iné životné plány, než ste mali ako vydatá pani alebo ženatý muž, rozhodne nemusíte bezradne stáť na jednom mieste. Váš život totiž bude po rozvode ubiehať absolútne iným smerom.

Pokiaľ stojíte na strane odmietnutého partnera, máte zlomené srdce a nedokážete stále pochopiť, prečo vás váš náprotivok podrazil, rozhodne neprepadajte emóciám. Aby ste koniec manželstva a prebiehajúci rozvod ustáli v psychickom a fyzickom zdraví, držte sa nasledujúcich zásad. A to zvlášť vtedy, ak máte s manželom alebo manželkou spoločné deti.

Buďte zodpovední za to, čo sa stane

Nehádžte so svojim partnerom vinu jeden na druhého. Prestaňte sa osočovať z toho, kto môže za rozpad vášho manželstva. Táto neustála hra na vinu nikoho nezachráni. A vás osobne nikam ďalej neposunie.

Radšej vezmite plne do svojich rúk zodpovednosť za to, čo bude. Oprostite sa od emócií a začnite uvažovať racionálne. Keďže vaše manželstvo už nemá žiadnu šancu na záchranu, najmite si kvalitného rozvodového právnika a tiež psychoterapeuta, s ktorým môžete plne rozobrať svoje aktuálne psychické rozpoloženie. Vďaka týmto profesionálom, ktorí vás vo všetkom podporia, zvládnete prejsť rozvodom v zdraví.

Ovládajte sa, prevezmite nad sebou plnú kontrolu

Majte svoje emócie pod plnou kontrolou. Plne sa ovládajte počas rozvodového riadenia. Dávajte si pozor na to, ako sa správate pred svojou ešte manželkou alebo svojim ešte manželom. Jednajte s čistou hlavou. Snažte sa zostať pokojní a vyrovnanie obzvlášť kvôli svojim deťom.

Úplne mimo vašej kontroly je však to, ako sa počas rozvodového konania chová váš náprotivok. Nekritizujte ho však za to. Snažte sa jeho správanie prijať so stoickým pokojom. Jedine tak sa z toho všetkého nezrútite.

Nechajte karmu, nech vykoná svoju prácu za vás

Aj keď sa v kútiku svojej duše cítite hrozne a viníte za rozvod svojho expartnera, rozhodne pomsta nie je dobrá . Nestrácajte čas snahou o to, aby vaša exmanželka či exmanžel trpeli rovnako, ako trpíte vy teraz. Možno vám urobili zlé veci, nesnažte sa im ich ale oplatiť rovnakou mincou.

Svoju drahocennú energiu a svoj čas naopak investujte do oveľa pozitívnejších vecí, vďaka ktorým nebudete pod takým stresom. Zamerajte sa na svoju budúcnosť, v ktorej ste vy a vaše deti. Pokiaľ ide o vášho expartnera, nechajte všetko voľne plynúť. Ak veríte na karmu, tá vykoná prácu za vás.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom