Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aktualita v kauze detskej šikany v obci Miloslavov! Padlo prvé obvinenie, čo čaká „hlavnú aktérku“ prípadu?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 25. februára (SITA) – Polícia obvinila „hlavnú aktérku“ kauzy detskej šikany v obci Miloslavov v okrese Senec. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, obvinenie sa týka skutkov výtržníctva a ublíženia na zdraví. Tínedžerke podľa portálu hrozí trest do päť rokov väzenia, pri neplnoletých osobách sa však trestná sadzba znižuje na polovicu.

„Pritom ide o to dievča, ktoré zavolalo záchranku pre šikanované dievča,“ uvádzajú noviny.sk s tým, že vo veci je stále otvorená možnosť prekvalifikovania skutkov na základe ďalších zistení.

Portál pripomína, že incident sa odohral v januári. „Tínedžeri mali vlákať iba 11-ročné dievča do areálu bývalého družstva v Alžbetinom dvore, kde ju mali zbiť, opiť a ešte si to nahrali na mobil,“ uvádzajú noviny.sk. Portál dodáva, že tínedžerka skončila po incidente v nemocnici.

Hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP SR) Dalibor Skladan potvrdil, že uznesením vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave bolo vznesené obvinenie mladistvej E. M. za prečin ublíženia na zdraví a prečin výtržníctva. „Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava vyhodnotila predmetné uznesenie o vznesení obvinenia ako zákonné a dôvodné. V danej trestnej veci bolo ukončené znalecké dokazovanie v odbore zdravotníctva a psychológie,“ povedal hovorca.

Na základe pokynu dozorovej prokurátorky bude podľa Skladana pribraný do konania znalec z odboru zdravotníctva – odvetvia psychiatrie, za účelom posúdenia následkov na duševnom zdraví maloletej poškodenej A. N. Znalec má konkrétne zistiť, či trpí posttraumatickou stresovou poruchou, čo by v prípade potvrdenia malo vplyv aj na sprísnenie právnej kvalifikácie. „V súčasnosti naďalej prebieha znalecké dokazovanie Kriminalistickým a expertíznym ústavom Policajného zboru v Bratislave k obsahu zaistených mobilných telefónov, čo môže mať rovnako vplyv na rozšírenie právnej kvalifikácie,“ vysvetlil Skladan. Zároveň doplnil, že Krajská prokuratúra Bratislava koná aj v civilnej oblasti a prostredníctvom príslušného Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, konkrétne zisťuje pomery v rodinách maloletých osôb, ktoré mohli mať účasť na skutku. „Rozhodnutím príslušného súdu bolo začiatkom mesiaca február 2022 nariadené neodkladné opatrenie o umiestnení maloletého M. D. do špecializovaného diagnostického zariadenia,“ dodal hovorca GP SR.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 25. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: