Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aký je to pocit človeka pred smrťou? Úžasný objav vedcov

smrť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
smrť www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Vedci sa už roky snažia vyriešiť záhadu smrti. Aký je to pocit, keď niekto odíde? Lekári z Louisville Hospital v Kentucky urobili prekvapivý objav, ktorý si mnohí nedokázali ani predstaviť. Nesúvisel okamih odchodu s veľkým utrpením? Ako funguje umierajúci mozog? Na tieto otázky už poznáme odpovede!

Prekvapivý objav

Smrť je bezpochyby jednou z najzáhadnejších tém, ktorým ľudstvo čelí. Vyvoláva iba negatívne emócie. Je to o konci, bolesti a zúfalstva. Ako sa človek skutočne cíti v posledných chvíľach svojho života? Lekári z nemocnice Louisville v Kentucky narazili na stopu, ktorá šokovala svet. Sedemdesiatosemročný muž prišiel na neurologické oddelenie so záchvatom kvôli pádu. Lekári sa rozhodli prepojiť to s EEG. Muž pri vyšetrení zomrel. Expertom sa podarilo zaznamenať aktivitu mozgových vĺn, ktorá sa u neho objavila pred smrťou.

Americkí vedci zistili, že v minútach pred a po smrti funguje ľudský mozog, ako by bol v spánku, meditácii alebo spomínaní. Aký je záver? 87 ročný muž bol po svojej smrti uvoľnený a v pokoji. V roku 2018 sa akademickí doktorandi na Imperial College London rozhodli vykonať zdiskreditovaný experiment. Trinástim zdravým dobrovoľníkom bol intravenózne podaný dimetyltryptamín (DMT), aby sa zistilo, či je neurochemický „zážitok smrti“ podobný ako po požití halucinogénnych drog. Ako sa ukázalo, dobrovoľníci cítili iba pozitívne emócie. Mali pocit, akoby sa chystali opustiť svoje telá, a uvideli podivné, oslnivé svetlo neznámeho pôvodu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 3. októbra 2022
reklama:
reklama:
reklama: