Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Američanka prežila stretnutie so žralokom blízko Bahám. K celej udalosti došlo počas jej narodeninovej oslavy

žralok
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žralok www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Plávate si v mori a vedľa vás sa z ničoho nič objaví žralok. Práve tak vyzerá nočná mora každého dovolenkára. Nepríjemné stretnutie so žralokom zažila na vlastnej koži Američanka Iso Machado. Mala však šťastie v nešťastí a dokonca tvrdí, že išlo o úžasný zážitok.

Žena z amerického Miami oslavovala narodeniny na kamarátovej jachte v karibských vodách neďaleko Bahám. Súčasťou tejto jachty bola aj nafukovacia šmykľavka, ktorá všetkým prítomným skvele slúžila na narodeninovú zábavu. Keď si na šmykľavku sadla Iso a skĺzla sa do vody, stalo sa niečo nečakané. V morských vlnách sa pár metrov od nej objavil čierny obrys žraloka, ktorý začal pomaly plávať smerom k žene.

Nečakanú udalosť natočil náhodou na video ženin kamarát Kevan. Na videu najprv vidíte Isu, ako nadšene skĺzava do jasne modrých karibských vôd, v ktorých sa zjavne objavuje žralok. Jej syn na ňu následne volá, aby neprepadala panike a zostala pokiaľ možno pokojná. Ďalší ľudia na narodeninovej oslave sa však začali veľmi znepokojovať, našťastie všetko dopadlo dobre. „Mali sme o ňu veľký strach. Našťastie Iso dokázala zostať mimoriadne pokojná, aj keď sa k nej žralok začal približovať. Narazil do nej a potom pokračoval ďalej v ceste a už si ju nevšímal,“ opisuje Kevan.

Samotná Isa Machado však nebola z celej udalosti príliš otrasená. Podľa jej slov išlo o príjemný narodeninový darček. „Bol to úžasný zážitok a som rada, že som mohla žraloka vidieť zblízka,“ uviedla žena. Ľudia, ktorí boli na narodeninovej oslave, si myslia, že sa Isa stretla so žralokom fúskatým. Tento druh žraloka nie je pre človeka tak nebezpečný ako biely žralok, ktorý má každoročne na svedomí veľa ľudských životov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 12. apríla 2022
reklama:
reklama:
reklama: