Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Andrej Babiš pôjde pred súd! V prípade odsúdenia mu hrozí až desaťročný trest!

Babis.jpg
Foto: SITA/AP
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 21. marca (SITA) – Bývalého českého premiéra Andreja Babiša čaká v súvislosti s kauzou Čapí hnízdo súd. Štátny zástupca Jaroslav Šaroch na neho a jeho niekdajšiu poradkyňu Janu Nagyovú v tejto veci podal obžalobu. V pondelok o tom informoval hovorca mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Aleš Cimbala, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál Novinky.cz.

„Novo zistený skutkový stav, ktorý z novo nazhromaždeného penza dôkazov vyplynul, neumožňoval vydanie iného rozhodnutia, než je podanie obžaloby,“ vyjadril sa hovorca odkazujúc na opakované policajné doplňovanie spisov i zásah najvyššieho štátneho zástupcu Pavla Zemana, ktorý v roku 2019 nariadil opätovné otvorenie prípadu.

Obvinenia sa týkajú farmy Čapí hnízdo, ktorá dostala dotácie z európskych zdrojov po tom, ako jej vlastníctvo prešlo z Babišovho konglomerátu Agrofert na jeho rodinných príslušníkov. Eurofondy boli určené pre malé a stredne veľké podniky, pod ktoré Agrofert nespadá. Agrofert neskôr prevzal späť vlastníctvo farmy.

Babiša na stíhanie opakovane vydala Poslanecká snemovňa. On previnenie popiera a obvinenia voči nemu označuje za politicky motivované.V prípade odsúdenia jemu aj Nagyovej hrozí až desaťročný trest.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 21. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: