Andrej Kiska prijal výzvu Dominiky Cibulkovej! Vyzve Fica, aby sa oblial ľadovou vodou?

Zdieľať

Dominika Cibulková vyzvala včera slovenského prezidenta Andreja Kisku, aby sa zapojil do Ice Bucket Challenge a prezident výzvu prijal!

Svoje video zverejnil na svojom Facebooku a napísal:

„V posledný deň dovolenky som zachytil výzvu Dominiky Cibulkovej, aby som sa zapojil do charitatívneho projektu, ktorého cieľom je podpora pacientom s amyotrofickou laterálnou sklerózou. Celá kampaň síce vyzerá ako zábava, avšak nie je to tak. Hoci sa venujem chorým ľuďom už roky v Dobrom anjelovi, o tejto chorobe som veľa nevedel, priznávam sa. Táto kampaň ma donútila niečo si o nej naštudovať. Ide o mimoriadne závažné ochorenie nervových buniek v mozgu, pacient stráca kontrolu nad svojimi svalmi. Vždy, keď môžem, rád pomôžem. Obliať sa ľadovou vodou je najmenej, čo sa dá pre ľudí trpiacich touto chorobou urobiť. Po návrate z dovolenky sa pokúsim nájsť združenie, ktoré sa pacientom s touto zákernou chorobou na Slovensku venuje, alebo niekoho, kto s ňou priamo bojuje, a rád pomôžem aj finančne.“

Horizon33_2014-8-22_13-26-22

Ak si sa tak, ako my, tešil, že prezident vyzve Fica, aby sa do Ice Bucket Challenge tiež zapojil, musíme ťa sklamať. Kiska totiž vyzval Petra Sagana, hokejistu Petra Bondru a riaditeľa Dobrého anjela Jána Dobáka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom