Barbie sa stala filmom roka, v slovenských kinách ju videlo už viac ako 200 000 diváčok a divákov

Zdieľať
Barbie_01.jpg
Foto: Continental film

Necelý mesiac od premiéry stačil pestrofarebnej komédii Barbie, aby sa stala najnavštevovanejším filmom, ktorý tento rok premiéroval v slovenských kinách. Snímku režisérky Grety Gerwig videlo 203 921 diváčok a divákov, čím z prvého miesta tohtoročného rebríčka zosadila úspešnú domácu komédiu Invalid. Cesta kinami však ani zďaleka nekončí a Barbie v najbližších týždňoch ešte pekných pár tisícok nazbiera.

Barbie_02.jpg
Foto: Continental film

Úspechy však zbiera na celom svete a ich výpočet rastie. Zatiaľ stihla celosvetovo zarobiť viac ako miliardu amerických dolárov, a zároveň sa stať komerčne najúspešnejším filmom v histórii, ktorý režírovala žena. Presné čísla podľa portálu Box Office Mojo hovoria aktuálne o 1 202 507 382 dolároch. Tento úspech Grety Gerwig, donedávna známej ako tvorkyne nízkorozpočtových a komornejších snímok, bude zrejme znamenať prielom v príležitostiach pre ďalšie jej talentované kolegyne.

S aktuálnym zárobkom takmer 542 miliónov dolárov z domáceho amerického trhu je Barbie tiež najzárobkovejším filmom v storočnej histórii hollywoodskeho štúdia Warner Bros. (ktorého filmy do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film). Z najvyššej priečky rebríčka tak zrazila komiksový veľkofilm Temný rytier, jeden z najobľúbenejších batmanovských príbehov, ktorý zarobil 536 miliónov dolárov. Je nevyhnutné poznamenať, že číslo, ktoré má Barbie na konte, nie je ani zďaleka konečné, keďže snímka v USA kraľuje rebríčku návštevnosti a jej zostup nadol bude podľa všetkých indícií len veľmi pomalý.

Greta_gerwig_pocas_nakrucania.jpg
Foto: Continental film

Odozva na takýto neoddiskutovateľný úspech na seba zrejme nenechá dlho čakať. Podľa viacerých hollywoodskych štúdií sa môžeme tešiť na sfilmovanie príbehov, v ktorých vystupujú ďalšie legendárne hračky. Spoločnosť Mattel, ktorá dala Barbie svetu, spoločne so štúdiom Warner Bros. sľubuje ďalšie príbehy z Barbielandu. A v neposlednom rade bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa bude uberať kariéra Grety Gerwig. Nateraz je známe, že sa chystá nakrútiť adaptáciu príbehu z fantasy sveta Narnie podľa knihy spisovateľa C. S. Lewisa, podľa vlastných slov je však otvorená aj viacerým ďalším možnostiam, ktoré jej boli ponúknuté.

Greta_gerwig_a_obsadenie_filmu.jpg
Foto: Continental film

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom