Barbie vstupuje do kín a chce poriadne zarobiť

Zdieľať
Barbie, Margot Robbie
Margot Robbie pózuje v Los Angeles pred autom z filmu Barbie. (Jordan Strauss/Invision/AP)

Do kín vstupuje jeden z najočakávanejších tohtoročných letných blockbusetrov Barbie. Vo filme sa do legendárnej plastovej bábiky vtelila Margot Robbie, ktorú na jej dobrodružstvách v skutočnom svete sprevádza blonďák Ken, ktorého zosobnil Ryan Gosling. Popri týchto hlavných hviezdach nájdeme v ďalších úlohách množstvo slávnych mien. Okrem iných sa vo filme objaví Kate McKinnon, Will Ferrell, Dua Lipa, Simu Liu, John Cena, či Helen Mirren.

Už z toho je jasné, že natočenie Barbie nebolo lacným špásom. Účet za výrobu filmu, ktorý režírovala Greta Gerwig bol podľa posledných správ 145 miliónov dolárov a podľa nepotvrdených informácií minula spoločnosť Warner Bros. ďalších 100 miliónov na marketing.

Tvorcovia očakávajú, že len otvárací víkend v 4200 amerických kinách prinesie tržby 95 – 110 miliónov dolárov a ďalšie dni  by mali priniesť 60 – 65 miliónov zo zahraničných premiér.

K optimizmu ich môžu viesť aj solídne hodnotenia filmu kritikmi aj bežnými divákmi, ktorí videli Barbie v predpremiérach.

Barbie sa zápasiť o pozornosť s veľkofilmom Christophera Nolana o tvorcovi atómovej bomby Oppenheimer, ktorý takisto štartuje v kinách cez víkend.

Pozrite si ako vyzerali ružové premiérové večery Barbie vo viacerých krajinách ako aj pár záberov z filmu:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom