Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bill Gates varuje ľudstvo. Príchod tragédie je podľa neho nevyhnutný

Bill Gates
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Bill Gates www.facebook.com..
reklama:
reklama:

Bill Gates sa zúčastnil Mníchovskej bezpečnostnej konferencie 2022. Rozhodol sa varovať ľudstvo pred tým, čo sa môže čoskoro stať, a vyzval nás, aby sme držali palce a boli na to náležite pripravení. Ďalšia pandémia je podľa podnikateľa nevyhnutná. Nemali by sme to brať na ľahkú váhu. Teraz je čas pracovať na tom, čo nám pomôže vysporiadať sa s viacerými vírusmi.

Blíži sa ďalšia pandémia?

Bill Gates v roku 2015 povedal, že sa budeme stretávať s pandémiou. Vtedy sa tým nikto nezaoberal a jeho slová sa rýchlo premietli do reality. Vakcíny prichádzajú v tejto ťažkej dobe na pomoc tým, že poskytujú „vyššiu, silnejšiu a stabilnejšiu úroveň imunity na ochranu ľudí pred COVID-19 ako samotná infekcia“, ale nie každá z nich môže mať prospech.

Podľa Gatesa koronavírus „odviedol lepšiu prácu pri oslovení svetovej populácie ako my s vakcínou“. Zdôraznil, že existujú krajiny, kde ľudia nemôžu byť očkovaní. Čo by sa v takejto situácii malo robiť? „Aby sme sa s tým vysporiadali, bolo nutné vymyslieť niečo ako COVAX. Ide o „globálnu iniciatívu vlád a farmaceutických výrobcov s cieľom poskytnúť vakcíny proti COVID-19 tým, ktorí to najviac potrebujú“.

„Tretina svetovej populácie nemá prístup k vakcínam. Najchudobnejšie krajiny, kde väčšina ľudí žije pod hranicou chudoby, odhaduje sa, že viac ako 1 miliarda ľudí na svete, má zaočkovanosť do 2 %. Na tieto krajiny sa nevzťahuje žiadny medzinárodný očkovací program ani prístup k vakcínam. Najchudobnejšie krajiny si náklady na vakcínu nemôžu dovoliť,“ povedala Newseria Biznes Małgorzata Olasińska-Chart, riaditeľka programu humanitárnej pomoci na Poľskej lekárskej misii.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: