Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bizarné smrti v staroveku, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Aj keď ľudia a svet v minulosti neboli takí vyspelí ako sme my dnes, boli o to kreatívnejší. Vymysleli a uskutočnili bolestivé a originálne spôsoby usmrtenia, niekedy dokonca nechtiac.

Mithridates

Tento mladý perský vojak si pohneval svojho kráľa, a tak bol odsúdený na smrť takzvaným scaphizmom. Mithridatesa celého obalili v mlieku a mede a položili na malú loďku, kde bol pripútaný. Potom ho prikryli ďalšou loďkou, pričom jeho tvár nechali vystavenú slnku. Sladká zmes prilákala muchy, ktoré sa usadili po celom jeho tele. No skutočný horor začal až neskôr. Z hnijúcich výkalov sa postupne začal rodiť hmyz a rôzna háveď, ktorá sa mu dostala dovnútra tela cez črevá. Mithridates takto trpel 17 dlhých dní, kým neumrel od hladu, smädu a septického šoku.

www.youtube.com

Marcus Licinius Crassus

Marcus bol nielenže rímsky generál a politik, ale jeden z najbohatších mužov v celých dejinách ľudstva. Keď prehral bitku pri Carrhae proti Parthom v roku 53 pred našim letopočtom, bol prinútený vypiť čašu plnú roztaveného zlata. Tento druh smrti symbolizoval Marcusove veľké bohatstvo. Týmto spôsobom si ho však nechceli uctiť, ale naopak – Marcusa ponižovali aj po jeho smrti. Jeho odťatú hlavu použili ako rekvizitu v Euripidesovej hre The Bacchae. V nej prostredníctvom hlavy herci spievali pieseň.

Hypatia z Alexandrie

Hypatia bola matematička, astronomička, filozofka a vedúca Novoplatonickej školy. Bola to uznávaná a rešpektovaná žena, kým sa o nej nerozniesli chýry. Povrávalo sa, že Hypatia podporuje prenasledovanie kresťanov a Židov. Naštvaný dav kresťanov ju uniesol a odvliekol do kostola, kde ju vyzliekli do naha. Tam z nej po kúskoch strhávali mäso pomocou črepín z kvetináčov, strešných škridiel a morských mušlí.

www.missedinhistory.com

Qin Shi Huang

Urobil z Číny impérium, postavil Veľký čínsky múr a mnoho ďalšieho, pričom prežil tri pokusy o atentát. S Huangovým narastajúcim vekom rástla aj jeho posadnutosť hľadaním elixíru života. Vyslal stovky mužov a žien, ktorých cieľom bolo nájsť tisícročného mága, ktorý žil na mystickom ostrove. Tento mág mal zaistiť cisárovi nesmrteľnosť, ale nikto z vyslaných ľudí sa nevrátil. Nakoniec lekári Huanga prišli s pilulkami, o ktorých si mysleli, že ho spravia nesmrteľným. Po požití týchto ortuťových piluliek však Qin Shi Huang zomrel.

Po smrti cisára Huanga nastala ešte bizarnejšia situácia. Keďže zomrel počas jeho cesty východnou Čínou, predseda vlády Li Si sa obával, že správa o jeho smrti vyvolá povstanie. Dva mesiace utajoval smrť cisára – nosil mu jedlo, vodu a šaty. Keď sa s Huangom chcel niekto chcel stretnúť, komunikoval s ním Li Si pomocou listov, v ktorých sa vydával za zosnulého. Aby zamaskoval zápach rozkladajúceho sa tela, Li Si prikázal, aby po obidvoch strán voza cisára viezli vozíky plné zhnitých rýb. Plán predsedu vlády bol nakoniec úspešný a cisárova mŕtvola sa bezpečne vrátila do hlavného mesta.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 1. februára 2018Zdroj www.ranker.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: