Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bola 4 roky v kóme. Keď sa prebudila, povedala niečo, čo všetkým vyrazilo dych

dievča
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
dievča youtube.com
reklama:
reklama:

Victorii Arlen bolo iba 11 rokov, keď sa ocitla vo vegetatívnom stave a musela bojovať o život. Keď sa konečne prebudila, strávila štyri roky v kóme. Priznala, že si uvedomovala všetko, čo sa okolo nej dialo, a že každý deň bojovala, aby znovu nadobudla vedomie a získala svoj život. Victoria bola zdravá dievčina, ale v 11 rokoch náhle ochorela. Spočiatku príznaky pripomínali chrípku, potom mdloby. Potom sa ozvala ostrá bolesť na pravej strane tela. Lekári sa rozhodli odstrániť jej slepé črevo, ale bolo to dva týždne po operácii a bolesti pokračovali. Teenagerka rýchlo začala strácať schopnosť používať nohy a tiež kognitívne funkcie. Ostatné časti jej tela prestali fungovať, kým Victoria v auguste 2006 neupadla do kómy. Prebudila sa až v januári 2009, ale to nebol koniec.

„Bola som ako duch žijúci v tejto škrupine ľudskej bytosti. Svetlá mi zhasli v auguste 2006 a potom bol január 2009. Myslela som si, že normálne hovorím, ale uvedomila som si, že nemôžem pohnúť očami ani hlavou a nikto nebude reagovať na to, čo som povedala,” povedala potom, keď sa konečne dostala z kómy. Počula, ako lekári hovoria s jej rodinou. Nikto jej nedal šancu prežiť, a aj keby áno, zostala by navždy vo vegetatívnom stave. Victoria sa však nikdy nevzdala. Každý deň sa snažila prebudiť, pretože mala toľko vecí, pre ktoré chcela žiť. 22 hodín denne mala záchvaty, na ktoré jej lekári predpisovali prášky na spanie. Keď jej matka vstúpila do miestnosti, dievča využilo príležitosť a nadviazalo s ňou očný kontakt.

Matka ju požiadala, aby dvakrát žmurkla, pokiaľ ju počuje, a Victoria žmurkla, ako by na tom závisel jej život. A svojim spôsobom to tak bolo. Po prebudení z kómy sa začala snažiť vrátiť do normálneho života. Musela sa znova naučiť hovoriť a jesť. Jej telo začalo znova pracovať s nohami. Bolo jej povedané, že bude do konca života paralyzovaná. Päť rokov po vypuknutí choroby sa v roku 2010 vrátila do školy. Po tom všetkom, čo zažila, si ju rovesníci doberali, pretože bola na invalidnom vozíku. Len jej to dodalo ďalšiu motiváciu získať späť to, čo stratila.

V roku 2012 odišla na paralympijské hry do Londýna, kde získala tri strieborné a jednu zlatú medailu. V boji pokračovala a v roku 2016 sa jej podarilo urobiť prvé samostatné krôčiky. Dokonca sa zúčastnila 25. vydania americkej verzie „Dancing with the Stars“. V súčasnej dobe je športovou novinárkou, založila nadáciu, ktorá dáva peniaze uzdravujúcim sa ľuďom, a cestuje po svete, aby prednášala a rozprávala svoj príbeh.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 8. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: