Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Boli Dvojičky prekliate? Až 2500 záchranárov trpí rakovinou!

EUROPE UNDER THREAT
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
**ADVANCE FOR SUNDAY, SEPT. 11--FILE**Pedestrians flee the area of the World Trade Center in lower Manhattan following a terrorist attack on the New York landmark in this Sept. 11, 2001 file photo. Unlike for Americans, who largely rallied together and behind their government in the months after Sept. 11, 2001, the recent terrorism in Europe has underscored differences in political outlook, culture and security strategy. (AP Photo/Amy Sancetta, File)
reklama:
reklama:

11. september 2001 sa zapísal do histórie útokmi na Svetové obchodné centrum (WTC) a od tohto dňa sa začalo čoraz častejšie skloňovať slovo terorizmus. Zdá sa však, že obetí tohto nešťastia bude pribúdať…

Najnovšia štúdia totiž ukázala, že až viac ako 2500 záchranárov , ktorí sa zúčastnili záchrannej akcie po útokoch, trpí rakovinou! Minulý rok trpelo zákernou chorobou 1140 záchranárov, no za rok sa toto číslo viac ako zdvojnásobilo.

Podľa zdravotného programu WTC je celkový počet chorých presne 2518, pričom ide o 1655 policajtov, zdravotníkov a dobrovoľníkov a 863 hasičov. Viacero záchranárov dostalo za svoje hrdinstvo finančné odškodné, napríklad jeden z kapitánov, ktorý ochorel na rakovinu pankreasu a trpí aj poruchou pľúc, dostal 1,5 milióna dolárov. Kapitán týždeň pracoval v ruinách WTC, kde hľadal nezvestné obete teroristického útoku.

EXPLOSION

„Vedel som, že viacerí z nás budú následne trpieť zdravotnými problémami,“ povedal kedysi silný muž, ktorý je dnes pre zdravotné problémy nevládny a slabý.

Najčastejšie sa medzi obeťami vyskytuje rakovina prostaty, leukémia či rakovina štítnej žľazy. Odhaduje sa, že príčinou týchto ochorení sú rôzne kovy a azbest, ktorý dýchali záchranári a policajti počas záchranných prác.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 11. septembra 2014Zdroj dailymail.co.uk, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: