Bolo im more malé? Pri nemeckom pobreží sa tragicky zrazili DVE lode!

Zdieľať
Najky titulka 11 3.jpg
Foto: Seenotretter - DGzRS via AP

Zrážka dvoch nákladných lodí, Polesie a Verity, v Severnom mori pri nemeckom pobreží si vyžiadala najmenej jednu obeť, pričom štyri osoby zostávajú nezvestné.

Utorňajšia zrážka dvoch nákladných lodí v Severnom mori pri nemeckom pobreží si vyžiadala najmenej jednu obeť, pričom štyri osoby zostávajú nezvestné. Informovali o tom nemecké úrady.

Lode Polesie a Verity sa zrazili skoro ráno približne 22 kilometrov juhozápadne od ostrova Helgoland, uviedlo nemecké ústredné veliteľstvo pre námorné núdzové situácie.

Loď Verity so siedmimi ľuďmi na palube, ktorá sa plavila pod britskou vlajkou z nemeckých Brém do anglického prístavu Immingham, sa krátko po zrážke potopila. Dvoch námorníkov zachránili a poskytli im lekársku pomoc. Podarilo sa tiež nájsť telo jedného muža a po ďalších štyroch ľuďoch pátrajú.

Teplota vody v čase kolízie bola približne 12 stupňov Celzia. Loď Polesie plaviaca sa pod bahamskou vlajkou, ktorá mala na palube 22 ľudí, sa po zrážke nepotopila. Nikto z tohto plavidla údajne nebol zranený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom