Búrky sa zmenili na hororový film! Spôsobili katastrofálne škody a dokonca i smrť jednej ženy!

Zdieľať
Najky vietor kalamita burka cesko.jpg
Foto: www.facebook.com , Canva

Búrky sprevádzali aj výpadky elektriny a komplikácie v doprave, pričom meteorológovia varujú pred ďalšími nebezpečnými prejavmi počasia na piatok.

Česko v stredu zasiahli veľmi silné búrky, ktoré na niektorých miestach sprevádzali krúpy a nárazy vetra. Obzvlášť potrápili Moravu a Sliezsko, pričom len v Moravsko-sliezskom kraji hasiči zasahovali pri viac ako 600 udalostiach.

V Českom Těšíne spadnutý strom zabil ženu. Informuje o tom portál TN.cz.

Tragédia v Českom Těšíne

Hasiči riešili predovšetkým popadané stromy a odčerpanie vody, uviedla hovorkyňa moravsko-sliezskych hasičov Kamila Langerová. V niekoľkých prípadoch pomáhali aj pri poškodených strechách.

Tragédia v Českom Těšíne sa stala, keď búrka strhla strom a ten spadol na stan páru.

Mužovi sa podarilo ujsť, žene, bohužiaľ, nie,“ povedala Langerová.

Vytopená zoo a problémy s elektrinou

Vyčíňanie počasia zanechalo škody aj v zoologickej záhrade v Ostrave, kde podľa jej zástupcov popadali stropy, vytopilo budovy, poničilo chodníky a ploty. Zoo bude vo štvrtok zatvorená.

Búrky skomplikovali aj dopravu na cestách a železničných tratiach. Spôsobili tiež problémy s elektrinou. V noci na štvrtok bolo v Moravsko-sliezskom kraji bez prúdu 55-tisíc domácností. Ešte ráno bolo podľa energetickej spoločnosti ČEZ bez elektriny 11-tisíc ľudí.

Meteorológovia predpovedajú búrky aj na piatok, pričom očakávajú aj krupobitie. Dovtedy by však malo podľa Českého hydrometeorologického ústavu byť slnečno.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom