Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako by vyzeral človek schopný prežiť ťažkú autonehodu? Príjemný pohľad to nie je!

Horizon33_2016 7 21_14 25 20.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: youtu.be
reklama:
reklama:

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by musel vyzerať človek, ktorý by bol schopný prežiť vážnu dopravnú nehodu? Sochárka takéhoto človeka vytvorila a rozhodne naňho nie je príjemný pohľad.

Zoznámte sa s Grahamom, „človekom“ ktorého telo je prispôsobené na to, aby odolalo ťažkým dopravným nehodám.

Telo má masívnu hlavu, bradavky navyše a chýba mu krk, ktorý je počas autonehôd mimoriadne zraniteľný.

Autorkou tohto nápadu je sochárka Patricia Piccinini z Melbourne, ktorá sochu vytvorila ako súčasť reklamnej kampane na prevenciu dopravných nehôd.

Pri tvorbe Grahama spolupracovala sochárka s chirurgom z traumatológie. No a človek, ktorý by mal prežiť vážnu dopravnú nehodu, by mal mať masívnu tučnú hlavu a tvár, ktorá by ochránila nos a uši. Má tiež niekoľko bradaviek navyše, ktoré fungujú ako akési airbagy na ochranu rebier. Grahamova kože je hrubá a odolná voči vonkajším vplyvom.

Nohy má silné a chodidlá veľké, aby mohol uskočiť pred autom, ktoré by ho mohlo počas prechádzania cez cestu zraziť. Kolená môže ohýbať do všetkých strán, aby sa mu počas nehody nezlomili nohy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 21. júla 2016Zdroj www.dailymail.co.uk © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: