Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bývalá štátna tajomníčka Monika J. ide v kauze Fatima do väzby

JANKOVSKÁ
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archívne Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
reklama:
reklama:

Krajský súd v Trnave zrušil rozhodnutie sudcu Okresného súdu v Trenčíne, ktorý obvinenú v kauze Fatima do väzby nevzal.

TRNAVA 15. marca (SITA) – Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J. ide v kauze Fatima do väzby, jej výkon má nariadený v Ústave na výkon väzby v Leopoldove. Rozhodol o tom Krajský súd v Trnave. Súd zároveň zrušil rozhodnutie sudcu Okresného súdu v Trenčíne, ktorý obvinenú v kauze Fatima nevzal do väzby a jej väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Monika J. je momentálne hospitalizovaná vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, zdravotný stav jej neumožnil zúčastniť sa dnešného verejného zasadnutia.

Podľa obhajcu obvinenej Petra Erdősa bude jeho klientka po rozhodnutí Krajského súdu v Trnave zadržaná a umiestnená do ústavu v Leopoldove. Tam by mal byť podľa jeho názoru opätovne skúmaný jej zdravotný stav, či by nemala byť umiestnená do Nemocnice pre obvinených a odsúdených. Obhajca označil rozhodnutie súdu za prekvapujúce, podľa jeho názoru boli splnené všetky podmienky pre nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Polícia vo štvrtok 4. marca opätovne zadržala bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. po tom, ako ju Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu. Jej zadržanie súviselo s kauzou Fatima, v ktorej okrem nej polícia obvinila aj ďalších ľudí. Obvinení mali vyfabulovať tvrdenia, že Monika J. nemala nič spoločné s kauzou Fatima, ani s údajnými miliónovými úplatkami od vtedajšieho údajného bossa podsvetia Petra Čongrádyho. Monika J. obvinenia odmieta. Podľa svedkov v kauze Fatima Monika J. pomohla v minulosti získať Petrovi Čongrádymu lukratívny pozemok v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 15. marca 2021
reklama:
reklama:
reklama: