Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bývalý premiér na polícií! Dôvodom sú tisíce v škatuli od šampanského!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 12. novembra (SITA) – V korupčnej kauze týkajúcej sa rezortu financií označovanej ako Mýtnik III dnes na Prezídiu Policajného zboru vypovedal aj bývalý premiér a šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Pre médiá po skončení svojho výsluchu nepovedal nič konkrétne. Obhajca obvineného podnikateľa Miroslava V. Ladislav Smejkal však povedal, že výsluch bývalého predsedu vlády bol veľmi dôležitý.

„Veľmi podrobne popísal všetko, čo bolo potrebné,“ uviedol advokát s tým, že Pellegrini potvrdil, že obvinenia voči Miroslavovi V. sú nepravdivé. „Pán Pellegrini poprel, že by sa niečo také stalo,“ uviedol Smejkal na margo obvinenia, že mu Miroslav V. odovzdal úplatok. „Celú tú záležitosť odmieta, rovnako ako náš klient,“ zdôraznil

Pokiaľ ide o samotného Miroslava V., podľa Smejkala sa nevyhýba trestnému stíhaniu a napriek tomu, že je v zahraničí, má záujem vypovedať cez telemost. „Riešime to s políciou,“ dodal.

Podľa výpovede bývalého šéfa finančnej správy Františka I. obvineného v kauze Mýtnik, ako aj podnikateľa Michala S. mal Miroslav V. prevziať v roku 2014 úplatok pre vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií Petra Pellegriniho. Konkrétne malo ísť o 150 000 eur v škatuli od šampanského. Na následnom stretnutí údajne Miroslav V. obom povedal, že „Pelle ďakuje“. Úplatok údajne súvisel s legislatívnym procesom týkajúcim sa zavedenia virtuálnej registračnej pokladnice.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 12. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: