Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čaká nás ďalší lockdown? Rozhodovať o ňom bude vláda na najbližšom rokovaní!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 23. novembra (SITA) – Členovia vlády by mali v stredu 24. novembra podľa medializovaných informácií schvaľovať lockdown pre očkovaných aj neočkovaných. Trvať by mohol aj tri týždne. Podľa programu rokovania, ktorý je zverejnený na stránke úradu vlády, by mali ministri riešiť aj program odpadového hospodárstva na roky 2021 až 2025. Ten si dáva okrem iného za cieľ do roku 2025 odkloniť zneškodňovanie odpadu skládkovaním.

Odobriť by mala vláda v stredu aj zahraničné cesty členov vlády, štátnych tajomníkov, predsedov ostatných ústredných orgánov štátnej správy a vedúceho Úradu vlády SR uskutočňované v roku 2022 do inštitúcií a orgánov Európskej únie. Podľa predložené materiálu by mal napríklad minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) cestovať do Lotyšska (30. november až 1. december) a Švédska (1. až 3. december).

Témou rokovania bude aj ospravedlnenie vlády za sterilizáciu žien zo sociálne znevýhodneného prostredia. K sterilizácii najmä rómskych žien dochádzalo v rokoch 1966 až 1989, ale aj v rokoch 1990 až 2004. Schvaľovať by mali aj Stratégiu celoživotného vzdelávania a poradenstva na roky 2021 – 2030, ktorú na zasadnutie kabinetu predložilo ministerstvo školstva.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 23. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: