Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Černobyľ je desivý sám o sebe. Príbehy o tomto meste sú oveľa desivejšie

Černobyľ
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Černobyľ Foto: www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

O černobyľskej havárie vie snáď úplne každý. Táto havária patrí medzi najhoršie havárie v dejinách. Málokto však vie o najrôznejších príbehoch, ktoré o tejto havárii kolujú. Dnes sa spoločne pozrieme na desivé príbehy a konšpiračné teórie o Černobyle, meste duchov.

Herci

Keď sa stane obrovská tragédia, čo urobia úrady mesta preto, aby upokojili obyvateľstvo? Úrady povolali niekoľko hercov a umelcov, ktorí sa o upokojenie obyvateľstva mali postarať. Lenže samotní herci sa nakazili radiáciou. Jedným z takýchto hercov bol Yuri, ktorý bol naozaj nadaný. Úrady ho poslali autobusom do okolitých dedín, aby sa o ľudí postaral. Obyvatelia si mysleli, že ide o koniec sveta. Nevedeli vôbec o havárii a všade naokolo videli mnoho vojakov. Herci, ktorí boli do dediny povolaní nesmeli o havárii hovoriť. Mali iba obyvateľov rozveseliť a umelci, ktorí vedeli hrať na nejaký nástroj, mali iba hrať. Lenže všetci umelci a herci nakoniec umreli na radiáciu. Prežil iba Yuri, ktorý oslepol a vážne ochorel.

Vojna alebo reaktor

Po výbuchu boli na miesto poslaní vojaci, ktorí viac-menej nemali na výber a museli ísť nedobrovoľne priamo k reaktoru. Dostali na „výber“ – buď pôjdu do krutej vojny do Afganistanu na dva roky, alebo pôjdu hádzať do Černobyľu piesok na reaktor. Výber bol teda jasný a niektorí vojaci túto úlohu prijali bez jedinej námietky. Verili totiž, že vodka zabije rakovinové bunky a že radiáciu zo seba dostanú. Nedostali a väčšina vojakov po krátkom čase zomrela.

Zmutované zvieratá

Radiácia nezasiahla len ľudí, ale aj zvieratá, ktoré začali mutovať. Zvieratá sa rodili deformované, mali menší mozog a nedokázali dlho prežiť. Niektoré zvieratá však prežiť zvládli a žijú dodnes. Je to síce irónia, ale zvieratám zasiahnutým radiáciou sa žije najskôr lepšie, než vtedy. Žijú totiž bez ľudí a tak sa im darí lepšie.

Černobyľské HIV

Po černobyľskej havárii začali kolovať najrôznejšie príbehy a konšpiračné teórie. Niektorí dokonca veria tomu, že černobyľská havária bola zástera, ktorá mala zamaskovať fakt, že Duga-3, sovietsky radarový systém, veľmi nefungoval. Pritom stál viac ako 7 miliárd dolárov. Ďalšia z konšpiračných tórií je tá, že sa obyvatelia nakazili černobyľským HIV, ktoré malo byť nákazlivé.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 14. januára 2023
reklama:
reklama:
reklama: