Chaos v Bratislave: Hasiči vyťahujú mesto z vody a zachraňujú od následkov búrok

Zdieľať
Najky titulka kolaz.jpg
Foto: GettyImages, Hasičský a záchranný zbor

Bratislavskí hasiči a dobrovoľní hasiči zasahovali desaťkrát od nedele do pondelka rána v dôsledku nepriaznivej poveternostnej situácie. Hlavným úlohami bolo čerpanie vody zo zaplavených ciest a odstraňovanie spadnutých stromov.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a členovia Dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) obcí Bratislavského kraja zasahovali od nedele 9. júna do pondelka 6:00 v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom desaťkrát.

Ako informujú bratislavskí hasiči na sociálnej sieti, v súvislosti so silnou búrkou najmä odčerpávali vodu zo zaplavených komunikácií a odstraňovali spadnuté stromy.

Príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy zasahovali pri jednej udalosti a príslušníci z Okresného riaditeľstva HaZZ v Pezinku zasahovali tiež v jednom prípade. V ostatných prípadoch zasahovali členovia DHZ obcí Ružinov, Petržalka, Podunajské Biskupice, Malinovo a Tomášov.

Bratislavskí policajti v súvislosti s poveternostnou situáciou upozorňujú na neprejazdnú cestu II/510 v obci Malinovo v okrese Senec. Ako informovali v pondelok ráno na sociálnej sieti, cesta je neprejazdná pre padnutý strom. „Doprava je presmerovaná na vedľajšie ulice Družstevná a Krátka,“ uvádza polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom