Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chceme pomôcť Ukrajine vyhrať vojnu? Podľa premiéra Hegera potrebujeme spraviť najmä TOTO!

Eduard Heger
Eduard Heger Foto: SITA/Úrad vlády SR
reklama:
reklama:

BRATISLAVA/BRUSEL (od vyslaného redaktora v Bruseli Mareka Biróa) – Ak chceme pomôcť Ukrajine vyhrať vojnu, potrebujeme sa baviť o tom, ako vieme ešte viac eskalovať sankcie voči Rusku. Povedal to predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) pred rokovaním Európskej rady v Bruseli. Počas prvého dňa zasadnutia rady sa k európskym lídrom pripojí americký prezident Joe Biden. Predstavitelia krajín Európskej únie (EÚ) sa s ním budú rozprávať o možných sankciách voči Rusku, o situácii na Ukrajine a o obrane a bezpečnosti Európy.

Heger zdôraznil, že Európska únia (EÚ) musí poskytnúť humanitárnu pomoc Ukrajine. „V tomto momente je to skôr o koordinácii jednotlivých krajín a o tom, ako vieme poskytnúť dočasné útočisko ľudom utekajúcim pred vojnou, aby sa vedeli zapojiť do pracovného procesu a deti do vzdelávacieho procesu,“ uviedol premiér.

Podľa Hegera je dôležité, aby bola EÚ dôsledná pri konfiškácii a zmrazovaní účtov ruských oligarchov. „Tam to treba dôsledne vykonávať. Toto zvýši tlak ruskej skupiny okolo Vladimira Putina, aby zastavil agresiu na Ukrajine,“ uzavrel s tým, že lídri krajín sa rozprávajú aj o tom, ako ešte viac zmraziť obchod s Ruskom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 24. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: