Chodec bez reflexných prvkov prišiel na ceste o život. Strašné detaily nehody!

Zdieľať
Najky titulka.jpg
Foto: Polícia Slovenskej republiky

Tragická dopravná nehoda medzi obcami Číž a Lenartovce ukazuje dôležitosť používania reflexných prvkov pri chôdzi po tmavej ceste.

Pri dopravnej nehode medzi obcami Číž a Lenartovce v okrese Rimavská Sobota prišiel v pondelok večer o život chodec. Vodič osobného auta okolo 19.00 nespozoroval 71-ročného muža v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov, ktorý kráčal v jeho jazdnom pruhu.

Chodec po náraze auta preletel ponad vozidlo a zostal ležať na ceste. Následkom dopravnej nehody utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

„U vodiča pri dychovej skúške alkohol zistený nebol, u nebohého chodca bude prípadné požitie alkoholu zisťované pri pitve. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ informovala o tragickej udalosti banskobystrická polícia.

Zároveň chodcom a cyklistom pripomína, že za zhoršenej viditeľnosti a na miestach kde nie sú chodníky, sú povinní používať reflexné vesty a reflexné prvky. Je dôležité, aby bol chodec na ceste viditeľný, a tým sa stáva práve vďaka reflexným prvkom, ktoré odrážajú svetlo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom