Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chorvátsko. Najlepšie miesta, kde sa ubytovať

Chorvátsko
Chorvátsko www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Sezóna letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži, a s ňou aj plánovanie, kam sa vlastne tento rok s rodinou vydáte. Mnoho z nás volí obľúbené Chorvátsko, a to nielen z praktického dôvodu, pretože sa nachádza prakticky najbližšie k nám zo všetkých prímorských oblastí, ale hlavne aj z dôvodu úžasných pláží a krásnej prírody. Ktoré mestá a miesta sú najlepšie na ubytovanie a strávenie príjemného času?

Záhreb

Záhreb je hlavné, ale aj najväčšie mesto Chorvátska. Táto metropola je vhodná pre mladších ľudí, pretože je pulzujúcim centrom kultúry, zábavy a nočného života. Avšak tu sídli aj chorvátska vláda. História tohto mesta siaha ďaleko, až do 2. storočia nášho letopočtu. Delí sa na Horné a Dolné mesto, pričom Horné je historickým centrom doslova preplneným pamiatkami, ako sú napríklad stredoveké kostoly, paláce a veže.

Záhreb
Záhrebwww.gettyimages.com

Najvýznamnejšími pamiatkami Záhrebu sú:

 • Kamenná brána s obrazom Panny Márie
 • námestie Bana Jelačića
 • Dolac Market, trh pod otvoreným nebom, kde nakúpite množstvo lokálnych výrobkov a ovocia
 • Strossmayerov chodník, kde sa sústredia pouliční umelci všetkých odvetví

Korčula

Korčula je známa ako rodisko významného moreplavca Marca Pola. Ide o dlhý ostrov na pobreží Jadranského mora. Kochať sa tu môžete pohľadom na malebnú krajinu, pitoreskné mestečká, historické pamiatky a užívať si chorvátske tradície na každom kroku. Pokiaľ túžite po ubytovaní v krásnej a pokojnej prírode, je Korčula to pravé miesto pre vás. Oslní vás dedinka Blato, ktorá je známa svojimi barokovými kostolmi. Pravidlom sú kultúrne historické tradície, ako sú napríklad rytierske tance a stredoveké bitky.

Korčula
Korčulawww.gettyimages.com

Pula

Mesto Pula leží na južnom cípe Istrie. V minulosti tu prebiehali gladiátorské zápasy, dnes sa sem turisti schádzajú za vidinou historickej kultúry a poznaním tradícií. Najobľúbenejší je amfiteáter Arena, kde sa každoročne odohráva Pulský filmový festival. Chorvátsko ponúka množstvo malebných miest, za nás je Pula ale najkrajšia a najzaujímavejšia.

Pula
Pulawww.gettyimages.com

Ďalšie historické pamiatky, ktoré nesmiete minúť, sú:

 • staré mestské brány
 • kláštory
 • benátska pevnosť a Forum
 • námestie
 • národný park Brijuni
 • okolité poľnohospodárske dediny
 • byzantská kaplnka a ďalšie

Pokračujte na ďalšej strane

reklama:
reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 9. júna 2022
reklama:
reklama:
reklama: