Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chystáte sa do Nórska? Pozor! Krajina mení podmienky vstupu

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

OSLO 19. novembra (SITA/AP) – Nórsko začína uplatňovať prísnejšiu kontrolu na hraniciach a ľudia prichádzajúci do krajiny sa budú musieť registrovať. Takto chce riešiť problém s rastúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19. Nórska ministerka spravodlivosti Emilie Enger Mehlová uviedla, že cieľom opatrenia, ktoré nadobudne účinnosť 26. novembra, je „lepšie dostať pod kontrolu, kto do krajiny prichádza“.

Všetci ľudia vo veku od 16 rokov, nórski občania aj cudzinci, sa budú musieť zaregistrovať na vládnej internetovej stránke najmenej tri dni pred príchodom do Nórska. Dostanú tak potvrdenie, o predloženie ktorého ich môžu požiadať nórske úrady na hraniciach. Ľuďom bez tohto potvrdenia môžu odoprieť vstup na územie Nórska.

Nórska ministerka zdravotníctva Ingvild Kjerkolová okrem toho vyzvala ľudí, aby si nepodávali ruky. „Všetkých teraz vyzývam, aby si prestávali podávať ruky a vrátili sa k bezinfekčnému spôsobu zdravenia,“ povedala Kjerkolová na tlačovej konferencii. Nórsko 25. septembra zrušilo väčšinu celoštátnych protipandemických reštrikcií a vtedajší minister zdravotníctva Bent Hoie povedal, že „podávanie rúk bude opäť povolené“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 19. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: