Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo láka vidieť turistov v pohorí Spišská Magura?

Sni mka obrazovky 2018 08 19 oa12.06.06.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Spišská Magura je flyšové pohorie na severnom Slovensku, ktoré je súčasťou Podhôľno-magurskej oblasti. Vybrali sme niekoľko miest, ktoré sa oplatí v tejto časti našej krajiny vidieť a navštíviť. Ak máte ešte nejaký tip, tak budeme radi, keď sa s ním podelíte v komentároch.

Bachledova dolina

Bachledova dolina sa rozprestiera na juhozápadnom okraji Spišskej Magury, v podcelku Repisko, neďaleko svojráznej podtatranskej obce Ždiar. Bachledova dolina je vyhľadávaným športovo-rekreačným strediskom. Táto dolina je v posledných mesiacoch vyhľadávanou aj kvôli turistickej atrakcii, ktorou je Chodník korunami stromov.

Chodník korunami stromov

Niektoré úseky Chodníka korunami stromov sa nachádzajú vo výške až 24 metrov a celková dĺžka trasy je 1 234 metrov. Na konci trasy sa nachádza vyhliadková veža týčiaca sa do výšky 32 metrov. Už ste tam boli?

Vyhliadková veža Bachledka

Neďaleko Chodníka korunami stromov sa nachádza aj vyhliadková veža Bachledka. Táto vyhliadková veža sa nachádza pri modrom turistickom chodníku medzi lokalitami Malá Poľana a Bukovina a návštevníkom je voľne prístupná.

Najvyšší vrch

Najvyšším vrchom Spišsskej Magury je Repisko, 1 259 metrov n. m. Pohorie je poprepletané množstvom značených turistických chodníkov a cyklotrás, takže ak máte radi aktívne trávenie času na horách, tak toto miesto je ako stvorené pre vás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: