Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo o vás prezradí váš rukopis? Budete prekvapení

písanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
písanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Niektorí ľudia len obyčajným pohľadom na vaše písmo ihneď spoznajú, akí v skutočnosti ste. Grafológia je neuveriteľne zaujímavá veda, podľa ktorej sa môže poznať to, aký má človek charakter aj to, ako sa počas svojho života vyvíja. Poďme sa teda pozrieť na to, aké zlozvyky a vlastnosti sa pod vaším písmom skrývajú?

Vpravo alebo vľavo

Určite vám v škole tvrdili, že by písmo správne malo smerovať doprava. Lenže až príliš veľký sklon poukazuje na nerozvážnosť a na človeka, ktorý nerád čaká a je veľmi výbušný. Tiež na to, že dodržiavanie sľubov mu nič nehovorí. Pokiaľ však sklon vášho písma ide na druhú stranu, teda doľava, poukazuje to na človeka, ktorý sa pretvára, rád sa na niečo hrá a je strojovaný. A ani kolmý rukopis nie je známkou iba kladných vlastností. Kolmosť poukazuje na odstup a chladnosť. Pokiaľ však ste ľavák, toto hodnotenie u vás neplatí. Ľaváci píšu iným spôsobom, preto aj sklon má u nich iný význam.

Malé alebo veľké

Pokiaľ píšete tak, že to po vás ostatní musia lúštiť lupou, zrejme ste veľmi nerozhodný človek, ktorý občas vie byť k okoliu ľahostajný. Stále len niečo sľubujete, ale skutok utiekol. Pokiaľ sú však vaše písmená veľké, ukazuje to na to, že máte niekedy až príliš vysoké sebavedomie a neradi dávate na rady ostatných. Tiež si dávajte pozor na to, že niekedy môžete na ostatných pôsobiť pyšne a panovačne.

Široké alebo úzke

Tiež o povahe človeka dosť vypovedá aj to, či sú vaše písmenká pekne bacuľaté s veľkým bruškom alebo úzke. Takže ak patríte medzi tých, ktorí píšu pekne bachraté písmená, pravdepodobne ste taký menší flákač a leňoch. Naopak, pokiaľ sú vaše písmenká úzke, vypovedá to o vás, že máte problémy s komunikáciou, ste skôr introvert a málo komu dôverujete.

Silné alebo slabé

Chytáte občas pri dlhom písaní do prstov kŕč? Príliš na pero tlačíte a to znamená, že v sebe zadržujete hnev a agresivitu, ktorú si vybíjate do papiera. Tiež to poukazuje na zbrklosť a prílišnú uponáhľanosť. Naopak tí, čo píšu veľmi slabo, sú skôr nevýrazným typom ľudí, nemajú príliš silnú vôľu a bývajú aj citovo labilní a precitlivení.

Spojité alebo oddelené

Aj napriek tomu, že sme sa už v prvej triede učili písať písacím písmom, mnoho ľudí píše tlačiacim alebo aj kombináciou týchto písmen dohromady. Tí, čo píšu zásadne tak, ako sa naučili ako deti, teda písacím a písmená spájajú, nie sú príliš kreatívni a neradi sa odkláňajú od stereotypov. Pokiaľ je však vaše písmo oddelené, akoby rozsekané, ste roztržitá osoba, ktorá neudrží príliš dlho pozornosť a sústredenie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 23. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: