Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa v skutočnosti naozaj stane, ak prehltneme žuvačku?

Zuvfakca.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Existuje mnoho mýtov o prehĺtaní žuvačiek, ale je niektorý aj naozaj pravdivý? 

Určite ste už počuli veľa mýtov o tom, čo spôsobuje žuvačka, ak ju prehltneme. Odmalička nás na to rodičia aj starí rodičia upozorňujú, aby sme to nerobili. No povedzme si na rovinu, takmer každý z nás rád žuje žuvačky a aj keď nechce, tak sa mu občas podarí nechtiac ju prehltnúť. Ale nebojte sa, netreba robiť paniku.

https://sk.pinterest.com/pin/543598617507103671/
sk.pinterest.com

Určite neverte mýtom, že nám žuvačka zalepí črevá alebo dokonca, že nám v žalúdku ostane niekoľko rokov. Pretože žuvačka ako každé iné jedlo prejde naším tráviacim traktom, no s tým rozdielom, že sa kompletne nestrávi. Tým pádom, ako sa dostala dovnútra, tak sa dostane aj von, je to len otázka času, ktorá je u každého človeka individuálna. Takže žuvačka vám nespôsobí žiadne problémy, jednoducho sa dostane von prirodzenou cestou.

Takže aj keď už viete, že prehltnutie žuvačky vám nijako neublíži, používajte ju presne tak, ako treba a radšej ju vždy vypľujte. Jediné, čo vám hrozí je, že vám môže žuvačka zabehnúť, no to by ste museli mať naozaj veľkú žuvačku, čo nie je pravdepodobné. Takže všetky mýty, ktoré ste doteraz poznali, môžete pokojne hodiť za hlavu.

Čo je pravdy na prehĺtaní žuvačiek?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 5. októbra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: