Čo sa to DEJE na našich cestách?! Ignoroval závory aj svetlá na železnici?! Zaplatil za to životom

Zdieľať
Najky titulka 17 1.jpg
Foto: KR PZ Košický kraj

Polícia apeluje na všetkých účastníkov premávky, aby rešpektovali bezpečnostné znamenia na železničných priecestiach a boli opatrní pri ich prechádzaní.

Vodič v okrese Trebišov neprežil zrážku s vlakom. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, doterajšie zistenia poukazujú na to, že 58-ročný muž s vozidlom značky VW Passat zrejme nerešpektoval vodorovnú polohu dvojitých závor, ani svetelnú a zvukovú signalizáciu, a vošiel do dráhy prichádzajúceho vlaku.

„Rušeň so 4 osobnými vozňami, v ktorých sa v tom čase nachádzalo 15 cestujúcich, narazil do zadnej ľavej časti vozidla,“ uviedla polícia a doplnila, že cestujúci vo vlaku sa nezranili, no vodič utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol.

„Apelujeme na všetkých účastníkov, nie len motoristov, ale aj chodcov či cyklistov, aby rešpektovali výstražné svetelné a zvukové znamenia na železničných priecestiach, zvýšili pozornosť a boli opatrní pri vchádzaní a prejazde cez priecestia. Pred vstupom na priecestie sa treba presvedčiť, či je ním bezpečné prejsť bez ohrozenia života a zdravia,“ apeluje polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom