Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čoskoro koniec pandémie? Expert uviedol dátum, kedy sa vrátime do normálneho života

pandémia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pandémia www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Tyra Grove Krause z Dánskej agentúry pre kontrolu infekčných chorôb (SSI) má veľmi dôležité oznámenie, ktoré vám určite vykúzli úsmev na tvári. Podľa odborníka môže pandémia koronavírusu čoskoro skončiť. Je šanca, že Omikron je posledný z nebezpečnejších variantov? Špecialistka o tom nepochybuje, ale vyzýva nás, aby sme naďalej dodržiavali opatrenia.

Hlavný epidemiológ v SSI tvrdí, že Omikron môže byť predzvesťou konca pandémie. Kedy sa to stane? Špecialista verí, že „za dva mesiace budeme mať zase normálny život“. Je možné, že sa jedná o poslednú variantu, ktorá je spojená s rizikom hospitalizácie. Žena upozornila, že optimistický je aj menší počet pacientov v nemocniciach nakazených Omikronom.

„Myslím, že to bude pokračovať ďalšie dva mesiace a potom dúfam, že infekcia začne ustupovať a vrátime sa do normálneho života,“ vysvetlila. Krause poznamenala, že zatiaľ čo sa Omicron šíri rýchlejšie, má miernejšie príznaky. V dôsledku toho bude musieť byť hospitalizovaná len hŕstka nakazených, čo zase dáva nádej, že získame dobrú populačnú imunitu.

„Omikron vyvrcholí na konci januára a vo februári budeme svedkami klesajúceho počtu infekcií a klesajúcej záťaže pre zdravotnícky systém.”

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 11. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: