Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

COVID sa nevyhýba ani školám! V TOMTO meste sú len tri školy, v ktorých sa stále učí prezenčne

Skola.jpg
Foto: SITA
reklama:
reklama:

KOŠICE 3. februára (SITA) – Základné školy (ZŠ) na Bruselskej, Polianskej a Želiarskej ulici sú v súčasnosti jediné tri ZŠ v Košiciach, kde sa vyučuje prezenčnou formou. V ostatných 31 ZŠ v metropole východu sa žiaci učia dištančne alebo kombináciou dištančného a prezenčného vzdelávania. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Hoci Košice patria v súčasnosti medzi mestá s najvyšším denným prírastkom osôb infikovaných koronavírusom, epidemická situácia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa na rozdiel od predchádzajúceho týždňa zlepšila. Oproti uplynulému piatku, keď sa až 32 percent všetkých žiakov muselo vzdelávať z domu, klesol tento počet na necelú polovicu.

„V stredu sme mali na dištančnom vzdelávaní takmer 2 400 žiakov, čo predstavuje necelých 15 percent všetkých detí, ktoré navštevujú naše základné školy. Čiastočne to súvisí aj so zmenou dĺžky povinnej karantény pri kontakte s infikovaným žiakom, resp. pedagógom, ktorá pred týždňom klesla z desať na päť dní. Tento týždeň sme museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská, ako aj niektoré školské jedálne, ktoré otvoríme od budúceho týždňa. Verím, že aj napriek nie veľmi priaznivým číslam pri počtoch ochorení na COVID-19 v celom meste sa po piatkových polročných prázdninách stretnú naši žiaci v triedach v ešte vyššom počte, ako to bolo dnes,“ uviedla vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Pozitívny test na koronavírus má v súčasnosti 25 žiakov ZŠ Družicová, ZŠ Laca Novomeského evidujú 23 pozitívnych žiakov a dvoch pedagógov. V ZŠ Fábryho vyšli pozitívne testy 17 žiakom. Celkovo je v základných školách v meste momentálne 134 tried, ktorých žiaci museli prejsť z prezenčnej na dištančnú, resp. kombinovanú formu vzdelávania.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 3. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: