COVID sa nevyhýba ani školám! V TOMTO meste sú len tri školy, v ktorých sa stále učí prezenčne

Zdieľať
Skola.jpg
Foto: SITA

KOŠICE 3. februára (SITA) – Základné školy (ZŠ) na Bruselskej, Polianskej a Želiarskej ulici sú v súčasnosti jediné tri ZŠ v Košiciach, kde sa vyučuje prezenčnou formou. V ostatných 31 ZŠ v metropole východu sa žiaci učia dištančne alebo kombináciou dištančného a prezenčného vzdelávania. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Hoci Košice patria v súčasnosti medzi mestá s najvyšším denným prírastkom osôb infikovaných koronavírusom, epidemická situácia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa na rozdiel od predchádzajúceho týždňa zlepšila. Oproti uplynulému piatku, keď sa až 32 percent všetkých žiakov muselo vzdelávať z domu, klesol tento počet na necelú polovicu.

„V stredu sme mali na dištančnom vzdelávaní takmer 2 400 žiakov, čo predstavuje necelých 15 percent všetkých detí, ktoré navštevujú naše základné školy. Čiastočne to súvisí aj so zmenou dĺžky povinnej karantény pri kontakte s infikovaným žiakom, resp. pedagógom, ktorá pred týždňom klesla z desať na päť dní. Tento týždeň sme museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská, ako aj niektoré školské jedálne, ktoré otvoríme od budúceho týždňa. Verím, že aj napriek nie veľmi priaznivým číslam pri počtoch ochorení na COVID-19 v celom meste sa po piatkových polročných prázdninách stretnú naši žiaci v triedach v ešte vyššom počte, ako to bolo dnes,“ uviedla vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Pozitívny test na koronavírus má v súčasnosti 25 žiakov ZŠ Družicová, ZŠ Laca Novomeského evidujú 23 pozitívnych žiakov a dvoch pedagógov. V ZŠ Fábryho vyšli pozitívne testy 17 žiakom. Celkovo je v základných školách v meste momentálne 134 tried, ktorých žiaci museli prejsť z prezenčnej na dištančnú, resp. kombinovanú formu vzdelávania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom