Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dá sa získať za zdieľanie fotky na Facebooku iPhone 6?

tit
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Facebook
reklama:
reklama:

Aj ty si sa už stretol na najväčšej sociálnej sieti na svete s výzvou o zdielanie určitej fotografie, za čo si mal ponúknutú možnosť vyhrať napríklad iPhone 6 či inú hodnotnú cenu? Stále čakáš na losovanie a prípadnú výhru? To sa teda načakáte…

My sme si posvietili na aktuálne najznámejšieho vyhlasovateľa v československých facebookovských vodách, a to konkrétne na stránku, ktorá sa podľa všetkého vydáva za zástupcu spoločnosti Apple a za svoju pomerne krátku existenciu stihla napáliť už takmer 44-tisíc ľudí.

Facebook
Facebook

Môžeš ju nájsť pod linkom www.facebook.com/allaboutapplealways, z ktorého už bystrý užívateľ internetu zistí, že nie je niečo v poriadku. Prečo by si nadnárodná spoločnosť dávala za lomítkom tak komplikovaný a nezmyselný názov, akým nepochybne je ALLABOUTAPPLEALWAYS? Zaváňa vám to podvodom? A to ešte len začíname.

Stránka ponúka v nepravidelných niekoľkodňových intervaloch výhru iPhone 6 len za zdielanie fotografie, kliknutia na nejaký ten link a danie jednoduchého páči sa mi to na samotnú stránku.

No na aký link to vlastne ľudia klikajú? Po bližšom preskúmaní sme zistili, že ide o priamy odkaz na Facebook, na ktorý sa dá pristúpiť len z prihláseného účtu a po kliknutí od teba žiada mailovú adresu a meno pre e-shop so športovými potrebami. Toto určite žiadna seriózna spoločnosť a už vôbec Apple nepovoľuje.

Apple 2
FacebookFoto: www.imgur.com

Táto údajná stránka Apple zároveň niekedy niekoho„vylosuje“. Spravidla je to účet, ktorý nedisponuje žiadnymi priateľmi, a má len jednu profilovú fotografiu, čo vlastne slúži na zvýšenie dôveryhodnosti, že sa skutočne dá niečo vyhrať.

Pre pobavenie, stránka zverejnila posledného výhercu, ktorý sa dokonca odfotil s výhrou už v deň, keď bol vylosovaný. Na fotke však nie je obal ponúkanej výhry iPhone 6, ale len starší model iPhone 5.

Veríme, že sa budeš podobným súťažiam vyvarovať a nebudeš klikať na žiadne linky, ktoré môžu poškodiť tvoj počítač a narušiť súkromie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Levo LevovskyDátum 12. júna 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: