Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ďalšie zatváranie škôl? Premiér Heger v statuse ku Dňu učiteľom napísal to, čo viacerí očakávajú!

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 28. marca (SITA) – Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) pevne verí, že už sa nedostaneme do situácie, keď sa budú školy pre pandémiu koronavírusu opätovne zatvárať. Napísal to na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov.

„Pandemické obdobie však výrazne urýchlilo procesy, ktoré slovenské školstvo posunú do 21. storočia. Mám na mysli digitalizáciu škôl, zmenu vyučovacích osnov a rovnako aj zmeny vo vzdelávaní učiteľov,“ skonštatoval premiér. Doplnil, že reformy sú nutné na to, aby sa pedagógom zaistilo kvalitné pracovné prostredie.

Heger zároveň pripomenul, že aktuálne je zverejnená výzva Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Učitelia pre 21. storočie“, do ktorej sa môžu žiadatelia zapojiť do 31. marca. „V prvom kole sa na výzvu vyčlenilo 10 099 800 eur z plánu obnovy a jej cieľom je vytvoriť prvých 16 regionálnych centier podpory učiteľom. Tie vám napomôžu pripraviť sa na nový obsah a formy výučby, ktoré nás čakajú v nadväznosti na reformy,“ povedal premiér.

Predseda vlády tiež uviedol, že navštevuje školy a s učiteľmi diskutuje o tom, ako by malo vyzerať moderné slovenské školstvo vrátane dôstojného ohodnotenia pedagógov. „S tým súvisí aj to, aby sme na pedagogické fakulty pritiahli viac talentovaných záujemcov. Dobrý učiteľ je totiž kľúčom ku kvalitnému vzdelaniu,“ dodal premiér.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 28. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: