Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dávajte si pozor na svoj osobný automobil

kradnutie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kradnutie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Krádeže, vraždy, ale aj drobné delikty sú k videniu každý deň, a to po celom svete. Denne si môžete v novinách prečítať, čo sa stalo. Predovšetkým zlodeji potom vymýšľajú stále nové a nové triky, ako obalamutiť napríklad starších ľudí alebo sa skúšajú rôznymi spôsobmi dostať do vozidiel, kde kradnú najradšej rádia.

Veľký zločin, to nemusí byť iba spojené s vraždou alebo zabitím. Medzi ťažké zločiny sa radí napríklad krádež auta alebo drahých šperkov. My, ako možné obete, musíme byť zakaždým v strehu. Nebezpečné situácie sa môžu objaviť v rôznu dennú dobu, nemusí byť ani tma. Väčšina zlodejov sa dnes nehanbí okrádať ľudí alebo vykrádať automobily cez deň.

Je nutné byť na pozore, a to každý deň. Zločinci sú vždy pripravení vás o niečo obrat. Vedia tiež upútať pozornosť na inú činnosť a potom sa ľahko dostanú napríklad do vozidla alebo k nám domov. Nenechajte sa nikdy nikým nalákať a učte to aj svoje deti. Pri organizovaných krádežiach áut je potrebné si dávať pozor na jeden trik zlodejov.

Ako funguje nový trik zlodejov áut?

Ako vôbec funguje ich nový trik? Časť odevu totiž nechajú na prednom skle. Keď sa majiteľ vozidla snaží nastúpiť, tak upútajú jeho pozornosť a pristúpia k tomu, že oblečenie odstráni. V tej chvíli ale môžu nastúpiť sami do vozidla a ukradnúť ho. Ľudia dnes stále veria na dobrých ľudí, ktorí sú dobrí a nezištní. Bohužiaľ, väčšina z nich len naláka osoby, snaží sa ich zapojiť do konverzácie, ale počas minúty môže byť všetko inak.

Akonáhle uvidíte na čelnom skle oblečenie, v žiadnom prípade sa nehodí ho dávať dole. Naopak, vstúpte do vozidla, zrýchlite a zavolajte políciu. Táto nová technika zlodejov sa používa predovšetkým vo Venezuele, Mexiku alebo iných štátoch. Buďte v strehu aj vy, pretože nebude dlho trvať, a táto metóda krádeže sa dostane aj do európskych krajín.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 22. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: