Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dávida očkovali proti COVID-19, o pár dní ho dostal: Stala sa jedna vážna chyba!

1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Zdravotník David (43) z Walesu bol 8. decembra medzi prvými očkovanými proti ochoreniu Covid-19. V úvodný deň očkovania dostal prvú dávku vakcíny od Pfizeru, informuje portál Mirror …

David mal v piatok pozitívne testy na koronavírus a teraz sa sám izoluje v záhradnom domčeku v Pontypridd, ďaleko od svojho partnera Andrewa Pricea.

David sa zákerným ochorením nakazil, keď včas nedostal druhú dávku vakcíny. Zdravotný brat pracujúci na rušných pohotovostných oddeleniach mal dostať druhú a poslednú dávku v utorok 5. januára. Tento termín sa oneskoril kvôli zmene v pokynoch, ktoré uprednostňuje prvú injekciu viac ľuďom, informuje Wales Online.

Vedúci zdravotnícki pracovníci Spojeného kráľovstva spolu s odborníkmi zo spoločného výboru na očkovanie a imunizáciu (JCVI) odporučili podať obe dávky vakcín Oxford a Pfizer v 12-týždňových intervaloch, pričom pôvodne plánovali nechať medzi jednotlivými injekciami odstup len 21 dní.

„Vláda musí chrániť svojich zamestnancov v prednej línii a nerobiť krátkozraké rozhodnutie. Teraz som na niekoľko dní neschopný pracovať, zatiaľ čo nemocnice sú preplnené pacientmi. Bridgend je jednou z oblastí Walesu s najvyššou mierou výskytu koronavírusu, „kritizoval David rozhodnutie kompetentných posunúť druhú dávku očkovania na neskôr.

David uviedol, že sa 7. januára začal cítiť zle. Objednal sa preto na test a ten mu takmer okamžite potvrdil jeho obavy. Medzi príznaky, ktoré opísal bola nesmierna bolesť hlavy, malátnosť a hnačky. „Začalo mi byť stále viac zle a mal som veľa typických Covidových príznakov, ako je strata chuti a čuchu, ale našťastie som ešte nemal teplotu.“

Sám David ostal prekvapený, keď mu vyšiel pozitívny test. Naviac sa nakazil novým, infekčnejších variantom vírusu, ktorý sa rozšíril v Británii „V prvej vlne som nikdy nemal pozitívny test na Covid a pri umývaní rúk som veľmi ostražitý, pretože som sa snažil chrániť aj svojho partnera, ako viem,“ dodal. „Ale o tomto novom kmeni hovoria, že je o 50 percent viac infekčný a myslím si, že to je pravda.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 22. februára 2021
reklama:
reklama:
reklama: