Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dieťa našlo v parku zvláštnu chlpatú vec, jeho matka teraz varuje ostatných. Pokiaľ toto uvidíte, nesiahajte na to

tvor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
tvor youtube.com
reklama:
reklama:

Dieťa našlo v parku zvláštnu chlpatú vec a keďže sú deti veľmi zvedavé, okamžite malo potrebu na túto vec začať siahať. To si všimla jeho matka, ktorá vedela, že musí okamžite zakročiť a dobre urobila. Teraz varuje ostatných pred touto chlpatou zvláštnou vecou, ktorá môže byť veľmi nebezpečná. Napriek tomu, že žijeme medzi prírodou, ktorá nás dokáže potešiť a byť odrazovým mostíkom od problémov všedného dňa, mali by sme si na niektoré tvory dávať pozor.

Pokiaľ nevieme, s čím máme čo do činenia, je lepšie s neznámym živočíchom alebo rastlinou neprichádzať do styku. Veľmi dobre to vie Leslie Howe, ktorá má dcéru a rada s ňou chodí na prechádzky. Zdalo by sa to ako prechádzka ako každá iná, keď však prechádzali parkom, uvidela chlpatého maznáčika, ktorý vyzeral ako lopta, uvádza USA Today. Matka nebola dôverčivá, čo sa ukázalo ako správny prístup.

Stvorenie bolo malé a nenápadné, ale Leslie cítila, že sa od neho musí držať ďalej. Nevedela, čo to bolo. Oplatí sa o tom vedieť, aby sme si boli vedomí potenciálnej hrozby. To, čo sa skrýva pod srsťou tvora, nie je práve priateľské. Týmto zvieraťom je húsenica megalopyge opercularis. Jej srsť obsahuje jed, ktorý môže človeku poriadne uškodiť. Tieto húsenice sú bežné v USA. Aj v našich končinách na nich nenarazíte, ale ak ich niekedy uvidíte, pamätajte, že sa nesmiete dotýkať ich srsti.

Pokiaľ sa týchto chlpov dotknete, riskujete, že sa zviera prilepí na kožu a dostanete injekciu jedu. „Je to ako osie uhryznutie, ale bolí to oveľa viac.“ Je to okamžitá bolesť, ktorá trvá dlho. Intenzita bolesti závisí od toho, kam tvor jed vpichol a od počtu chĺpkov zapichnutých do našej kože. U mnohých ľudí trvala bolesť až 12 hodín. Pozrite sa, ako táto úžasná húsenica vyzerá.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 30. septembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: