Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dlhodobé pozeranie televízie má nepriaznivé účinky na vaše zdravie. Môžete ich však zmierniť

Sledovanie tv pixabay 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Sledovanie televízie niekoľko hodín denne má za následok množstvo zlých vedľajších účinkov. Ak je pozeranie televízie vašou záľubou, existuje niekoľko tipov, ako tieto účinky zmierniť.

Pozeranie televízie prispieva k sedavému spôsobu života. Príliš dlhé vysedávanie môže zvýšiť riziko srdcových ochorení a rakoviny. Sedieť pred televíziou je teda pre vaše zdravšie omnoho horšie ako sedieť a čítať knihu.

Čítanie totiž okrem iného znižuje stres, zvyšuje jazykové schopnosti a s najväčšou pravdepodobnosťou aj znižuje riziko Alzheimerovej choroby u starších ľudí.

Sledovanie televízie nie je dobré pre vaše oči, pretože pri pozeraní sa na obrazovku žmurkáte menej, v dôsledku čoho sú oči dehydrované, začervenané a podráždené.

Dlhodobé sledovanie televízie môže spôsobiť problémy so spánkom. Vaše vnútorné hodiny by vás mali upozorniť na to, že je čas ísť spať vtedy, keď sa zotmie. Svetlo z televízora však núti váš mozog byť dlhšie hore.

Sledovanie tv pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Existujú aj dôkazy, že pozeranie televízie ovplyvňuje váš milostný život. Podľa výskumu je človek viac oddaný romantike, ktorú vidí na obrazovke, ako vzťahom v skutočnom živote.

Namiesto toho, aby ste sa úplne vzdali pozerania televízie, vyskúšajte tieto tri tipy, ako byť zdravším televíznym divákom.

Pozerajte s priateľom

Výskum naznačuje, že je pre mozog ľahšie rozoznať, kedy už je noc, keď televíziu sledujete ešte s ďalšou osobou.

Nezabúdajte sa hýbať

Skúste byť aj počas sledovanie televízie aktívny. Skúste nejaké jednoduché cviky ako napríklad bicyklovanie, drepy či strečing.

Robte si prestávky

Aspoň počas reklám vstaňte od televízora a zapozerajte sa na niečo iné ako je televízna obrazovka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 15. júla 2017Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk
K téme
reklama:
reklama:
reklama: