Do kín prichádza „výbušná“ akčná novinka s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe

Zdieľať
Vrazedna jazda 4.jpg

Keď sa spojí 96 hodín s Kobrou 11 a Nebezpečnou rýchlosťou, vznikne z toho nový akčný triler s názvom Vražedná jazda. Bankový biznismen vezie svoje deti do školy a počas jazdy mu tajomný hlas v telefóne oznámi, že jeho auto je plné výbušnín. Nesmie z neho vystúpiť, inak auto vybuchne, a zároveň sa musí riadiť pokynmi neznámeho volajúceho. Začínajú sa pekelné preteky s časom.

Vrazedna jazda 1.jpg
Foto: Bontonfilm

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia. Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn…

Jedným z producentov filmu Vražedná jazda je Jaume Collet-Serra, ktorý sa podieľal ako režisér aj na predchádzajúcich úspešných trileroch Non-Stop a Muž vo vlaku s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe. Po akcii v lietadle a vo vlaku udržal ikonického herca aj tentoraz v stiesnenom, uzavretom priestore a Liama Neesona posadil do auta, z ktorého niet úniku.

Vrazedna jazda 2.jpg
Foto: Bontonfilm

Je to rola šitá na mieru Liamovi, využíva v nej všetko, v čom je taký skvelý. Ale je tu aj niečo nové. Jeho hrdina tentoraz nie je bývalý policajt ani bývalý agent a nemá žiadne špeciálne schopnosti ani výcvik. Tentokrát hrá úplne obyčajného chlapíka a je v tom skvelý,“ zložil hereckej legende poklonu Jaume Collet-Serra.

Retribution
Foto: Bontonfilm

Režisérom filmu je Nimród Antal, ktorý si svoje hollywoodske renomé vyslúžil snímkami Motel smrti, Predátori či réžiou niekoľkých epizód seriálu Stranger Things.

Vrazedna_jazda_plagat_b1_sk.jpg
Foto: Bontonfilm

Na najnapínavejšiu prehliadku berlínskych pamiatok, akú si len viete predstaviť, sa môžete tešiť v kinách už 24. augusta.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom