Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Do tejto krajiny sa už od NEDELE bez očkovania, či testu nedostanete

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 31. júla (SITA) – Na vstup do Nemecka je od nedele 1. augusta potrebné potvrdenie o zaočkovaní staršie ako 14 dní od poslednej dávky vakcíny alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 nie staršie ako šesť mesiacov. Pre vstup je možné preukázať sa tiež negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín, alebo antigénovým testom, ktorý nesmie byť starší ako 48 hodín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Potvrdenia musia byť predložené v originálnej papierovej forme alebo v digitálnej forme v nemeckom, anglickom, francúzskom, španielskom či talianskom jazyku. „Všetci cestujúci prichádzajúci do Nemecka, ktorí nie sú zaočkovaní, alebo ktorí neprekonali ochorenie COVID-19 sú povinní nastúpiť do desaťdňovej karantény,“ uvádza rezort diplomacie. Cestujúci môžu karanténu predčasne ukončiť negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý je možné podstúpiť najskôr po piatich dňoch.

Povinnosť predloženia negatívneho testu na COVID-19, potvrdenia o zaočkovaní, alebo potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19, sa vzťahuje na cestujúcich pri priamom tranzite cez nemecké letiská aj v prípade, ak neopustia tranzitný priestor letiska. Cestujúci, ktorí prichádzajú z krajín, kde sa vyskytujú mimoriadne infekčné varianty vírusu, sú povinní nastúpiť do 14-dňovej karantény, ktorú nemožno skrátiť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 31. júla 2021
reklama:
reklama:
reklama: