Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dočká sa energeticky náročný priemysel podpory? Pomôcť mu má minister Budaj!

Budaj.webp
Minister životného prostredia Ján Budaj Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 22. novembra (SITA) – Z Envirofondu pôjde na podporu energeticky náročného priemyslu 11 miliónov eur. Na Stredoeurópskej energetickej konferencii to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj. Situácia v mnohých slovenských priemyselných podnikoch sa pre vysoké ceny energií stáva kritická. Pomôcť by im mali aj spomínané milióny z Envirofondu.

Minister Budaj na konferencii pripomenul, že na Slovensku tvorí až 41 percent všetkých emisií priemysel. „To je náš hendikep, ale chcem oceniť priemyselné podniky, že s tým zápasia,“ podotkol Budaj.

Minister je presvedčený, že Slovensko by sa malo do budúcnosti rozlúčiť nielen s využívaním uhlia ale aj plynu. „Plyn je fosílna energia, s ktorou sa treba postupne rozlúčiť tak, ako sme sa zbavili uhlia,“ uviedol minister Ján Budaj.

Energetický sektor čelí veľkým zmenám, ktoré si vyžaduje zelená transformácia hospodárstva. „Transformácia energetického sektora je základom súčasných sociálnych a politických procesov, pretože priamo vplýva na zmeny identity našej spoločnosti. Najvýraznejšie je to vidieť pri téme klimatických zmien,“ povedal na konferencii Alexander Duleba zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 22. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: