Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dočká sa panelová cesta pri Trenčíne opravy? Správa ciest musí znova vyhodnotiť súťaž

Oprava.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MediaDom
reklama:
reklama:

TRENČÍN 14. januára (SITA) – Dvadsaťmiliónová rekonštrukcia panelovej cesty I/9 v úseku Chocholná – Mníchova Lehota sa opäť o niekoľko týždňov oneskorí. Ako na dnešnom brífingu vo Veľkých Bierovciach (okres Trenčín) informoval predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák, úrad nariadil Slovenskej správe ciest (SSC) zrušiť informáciu o výsledku vyhodnotenia ponúk a zopakovať vyhodnotenie súťaže.

SSC začal obstarávať rekonštrukciu panelovej cesty ešte koncom roka 2020, prvú verejnú súťaž však musela na pokyn ÚVO zrušiť, pretože jeden z uchádzačov o zákazku namietal dostupnosť projektovej dokumentácie a všeobecne zmluvné podmienky. V opakovanej verejnej súťaži prišlo zo strany SSC k ďalšiemu pochybeniu, tentoraz pri vyhodnocovaní ponúk, keď pri úspešnom uchádzačovi nedostatočne vyhodnotili splnenie podmienok účasti technickej a odbornej spôsobilosti.

„Samotná SSC si stanovila, že kľúčoví odborníci stavby majú spĺňať určité kritériá. Po kontrole tejto dokumentácie úrad zistil, že u úspešného uchádzača tieto informácie nie sú preukázané. Preto sme v našom rozhodnutí uviedli, aké konkrétne kroky má SSC v lehote 30 dní urobiť,“ skonštatoval Hlivák.

Ako vyplýva z informácie zverejnenej vo vestníku ÚVO, SSC už zrušila vyhodnotenie ponúk nadlimitnej verejnej súťaže na uskutočnenie stavebných prác „Cesta I/9 v úseku Chocholná – Mníchova Lehota“ a súťaž sa vracia do stavu opätovného vyhodnocovania ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek a kladenia otázok. „Verím, že SSC má presný návod, čo má urobiť, a ak preukáže od úspešného uchádzača splnenie požadovaných podmienok, z môjho uhla pohľadu sa rozprávame o týždňoch, keď bude môcť byť podpísaná zmluva na realizáciu stavby,“ dodal Hlivák.

Rekonštrukcia panelovej cesty bude financovaná z Operačného programu integrovaná infraštruktúra, pričom schválená výška príspevku je 25,94 milióna eur. Zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku podpísal v marci 2021 minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. Pri plánovanej rekonštrukcii bude odstránená porušená betónová vozovka a nahradená polotuhou vozovkou so živičným povrchom. Súčasťou projektu je aj oprava križovatiek s cestami II. a III. triedy s doplnením prídavných pruhov a ráta sa aj s rekonštrukciou siedmich mostných objektov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 14. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: