Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dočká sa spravodlivosti? Žilinka nariadil preskúmať postup v kauze napadnutia 11-ročnej žiačky!

Zilinka.jpg
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 7. januára (SITA) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave bezodkladne preskúmať zákonnosť postupu a konania orgánov činných v trestnom konaní týkajúcej sa napadnutia 11-ročnej žiačky základnej školy v obci Miloslavov pri Bratislave. Krajskému prokurátorovi zároveň uložil povinnosť, aby sa udalosťami zaoberal komplexne, nielen z pohľadu trestnoprávneho, ale aj možného uplatnenia oprávnení prokurátora v netrestnej oblasti, a to starostlivosti o maloletých. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP SR) Dalibor Skladan.

Žilinka tiež vo veci nariadil správovú povinnosť vo vzťahu k trestnému odboru a netrestnému odboru GP SR, ktorých prokurátori budú vo veci vykonávať dohľad nad činnosťou podriadených prokurátorov. Generálny prokurátor si vyhradil aj pravidelné informovanie o stave trestného konania.

Incident sa mal udiať v nedeľu 2. januára v obci Miloslav. Upozornil na neho ako prvý denník Nový Čas. Tínedžeri mali vlákať 11-ročné dievča do areálu bývalého družstva. Tam ju zbili, opili a celú udalosť si nahrali na mobil.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 7. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: