Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dodnes nevyriešené strašidelné záhady zahalené rúškom tajomstva 2. časť

Istock 91673352 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Záhady často víria našou predstavivosťou a fascinujú nás- práve pre to, že pre ne nemáme vysvetlenie a nevieme ich vyriešiť. Aj keď sú nadprirodzené príčiny alebo konšpiračné teórie zábavnejšie, často sú úplne mimo realitu a riešenie je úplne banálne. Aj napriek vede a množstvu teórií stále existujú nevyriešené záhady.

Zmiznutie Benjamina Bathursta

Benjamin Bathurst bol v 19. storočí diplomatom pre Veľkú Britániu. Bol to relatívne mladý a veľmi zdatný muž so zdanlivo neobmedzeným potenciálom. V roku 1809 po diplomatickej misii v Rakúsku, smeroval domov, avšak bol nútený ísť nebezpečnejšou cestou, aby sa vyhol francúzom. V Rakúsku totiž chcel presvedčiť ľudí, aby zaútočili na Napoleonove vojská. Benjamin bol po zuby ozbrojený, keď sa rozhodol ísť cez Nemecko pod pseudonymom Koch. Benjamin sa spolu so svojim nemeckým pomocníkom zastavil v mestečku Perlberg, aby si odpočinuli. Ako opúšťali hostinec, Benjamin vyšiel dverami prvý a údajne len pár sekúnd po ňom mal ísť von aj pomocník. Keď však pomocník vyšiel von, Benjamin bol preč. A odvtedy ho už nikto nikdy nevidel. Pomocník sa dostal do Anglicka a nahlásil zmiznutie diplomata, na čo sa začalo rozsiahle vyšetrovanie. Sama Benjaminova manželka vynaložila dosť veľa peňazí, aby psy preňuchali každý kúsok v okolí Perlbergu, ale neúspešne. Našli sa rôzne časti jeho odevu, ale telo nikdy. Názory na jeho záhadné zmiznutie sa rôznia. Buď bol zatknutý Francúzmi a neskôr bol vo väzení zabitý alebo bol len ďalšou obeťou banditov.

Istock 137217143.jpg
listverse.com

Stratená baňa

Hory Guadalupe, ktoré sú v Západnom Texase a juhovýchodnom Mexiku, sú známe ako ložiská niektorých z najbohatších zlatých baní na svete. Ben Sublett, starý baník, ktorý žil v 19.storočí, mal nájsť zlatú žilu, ktorá bola taká cenná, že za týždeň mohol minúť zlato v hodnote 10000 dolárov. Bohužiaľ, jediným dôkazom jeho tvrdenia je otvor v zemi, ktorý nie je oveľa väčší ako človek. Ben bol dlho vnímaný ako opilec a klamár, až kým neprišiel jedného večera do miestnej krčmy, kde hodil na bar niekoľko zlatých nugetov a prehlásil, že všetky nápoje platí on. Mnohí sa z neho pokúsili dostať miesto jeho bane, dokonca ho sledovali do hôr, avšak našli len koniec jeho pušky. Dokonca aj jeho syn sa ho vypytoval, kde sa zlatá žila nachádza, ale odpoveď nedostal. Ben mu povedal, nech si zlato nájde tak, ako si ho našiel on. Dodnes sa nevie, kde sa nachádza Benova zlatá baňa, hoci podľa mnohých to ani nemá byť v Guadalupských horách.

Istock 520583364.jpg
listverse.com

Prípad Aurora

Aurora je ospalé mesto v Texase na severozápad od Dallasu, ale aj tak si získalo veľkú slávu a pozornosť. Dňa 17. apríla 1897 lietajúci objekt v tvare cigary, ktorý bol niekoľko týždňov predtým viackrát spozorovaný na oblohe, havaroval neďaleko mestečka a mimozemský pilot zomrel. Podľa miestneho cintorína, má byť telo mimozemšťana pochované niekde na cintoríne, avšak odmietajú jeho vydanie na exhumáciu. Aby toho nebolo málo, miesto jeho hrobu je neoznačené, pretože náhrobný kameň bol koncom 70. rokov 20. storočia ukradnutý. Vtedy sa rozšírila legenda o havárii mimozemskej lode aj do médií a do mestečka začali prúdiť davy nadšencov a zvedavcov. Podľa legendy malo UFO naraziť do veterného mlyna a vybuchnúť. Ostali po ňom len malé kúsky a znetvorené telo mimozemského pilota. Mimozemšťan dostal kresťanský pohreb na miestnom cintoríne a trosky mali byť hodené do studne. Podľa mnohých je to však len pokus pár miestnych opilcov zakamuflovať to, že podpálili veterný mlyn, ktorý bol na pozemku váženého sudcu.

Istock 91673352.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. augusta 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: