Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dojčís na verejnosti? Nehanbíš sa? Veronika Ostrihoňová reaguje na citlivú tému…

Veronika Cifrová Ostrihoňová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Veronika Cifrová Ostrihoňová Foto: Instagram Veronika Cifrová Ostrihoňová
reklama:
reklama:

Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová nepatrí medzi mamičky, ktoré by sa so všetkým zverovali na sociálnych sieťach, alebo by prehnane uverejňovali fotografie svojej ratolesti. S malej Sáry sa teší dva mesiace a občas hodí svojim sledovateľom aj nejakú tú dobre mienenú radu, prípadne odporúčanie, čo jej vyhovuje, alebo nie. Nie je to však žiadna premotivovaná mamička sledujúca stránky modrého koníka. Napriek tomu jej po nedávno uverejnej fotke prišla nečakaná reakcia.

Na snímke drží malú Sáru v núručí a práve ju dojčí. Práve na to tento obrázok prišla reakcia, ktorá zrejme zaskočila aj samotnú Veroniku. „Nehanbíš sa na verejnosti dojčiť? Ja áno, dodaj mi odvahu!“ – napísala mamička, ktorá evidentne moderátorku sleduje na Instagrame. Téma dojčenia na verejnosti je pritom na Slovensku stále akosi tabuizovaná a dokonca vyvolávajú matky v niektorých ľuďoch pohoršenie. „Materstvo je pre mňa cesta naslepo s malým parťákom, noclažníkom, študentom, a učiteľom v jednom. Azda najväčším jej prekvapením bola odpoveď na horeuvedenú otázku. Nie, nehanbím. Napriek tomu, že som typ, ktorý sa v šatni schová na toalete, aby sa prezliekol, Sáru nemám problém kdekoľvek nakŕmiť. Robím to decentne, a nikomu nepchám pod nos to, čo tam nepatrí. Dieťa totiž jesť musí, a zároveň matka (minimálne taká ako ja, ktorá by najradšej bola na 34 miestach naraz), nepatrí na samotku. Asi sa všetci zhodneme, že dojčiť v reštaurácii na toalete, sediac na zachodovej miske, je pomerne negustiózne. Pre tých, ktorí majú s dojčiacimi ženami problém, existuje pravidlo – čo ma vizuálne, či mentálne vyrušuje, na to sa nepozerám. Ja ho napríklad často aplikujem pri pánoch v pasentných tielkach. Inými slovami, ak niekto váš jemne odhalený hrudník vidieť nechce, nemusí,“ napísala k fotke Veronika Cifrová Ostrihoňová.

Keďže je moderátorka ostrieľanou tvárou spravodajstva a neprezentuje sa žiadnymi škandálmi, jej slová majú často veľkú váhu. Ľudia ju vnímajú ako vzdelanú ženu, ktorá sa nepotrebuje prezentovať na sociálnych sieťach nejakými výstrelkami. Preto aj na materskej sa rozhodla, že aj takéto statusy využije na prezentovanie svojho názoru. „Ono to dojčenie má totiž naozaj zmysel. Pre zdravie dieťaťa, pre zdravie matky, ale dokonca aj pre ľudí, ktorým vyskakuje vyrážka, keď okolo nich malý tvor len prejde. Štúdia z roku 2009, uverejnená v British Science Journal, skúmala vplyv umelého mlieka na životné prostredie. Na výrobu jedného kilogramu kravského mlieka v prášku je potrebných 4700 litrov vody. Energia, ktorú treba na ohriatie umelého mlieka, by nabila 200 miliónov smartfónov každý rok. Odpad z obalov predstavuje 86 tisíc ton kovu a 364 tisíc ton papiera. Ak sa teda, matky, nehanbíte triediť odpad, či obmedzovať plasty, rovnako by ste sa nemali hanbiť dojčiť. Kedykoľvek, kdekoľvek. Ste totiž okrem iného ekologicky uvedomelé občianky. A vy nematky, otcovia, neotcovia, domáci miláčikovia – keď nabudúce uvidíte dojčiacu matku, usmejte sa na ňu. Len sa jej pritom radšej pozerajte do očí,“ dodala ešte Veronika.

Prekáža vám dojčenie na verejnosti?

View this post on Instagram

“Nehanbíš sa na verejnosti dojčiť? Ja áno, dodaj mi odvahu!" Takáto reakcia mi prišla na margo fotky, na ktorú sa pozeráte. Materstvo je pre mňa cesta naslepo s malým parťákom, noclažníkom, študentom, a učiteľom v jednom. Azda najväčším jej prekvapením bola odpoveď na horeuvedenú otázku. Nie, nehanbím. Napriek tomu, že som typ, ktorý sa v šatni schová na toalete, aby sa prezliekol, Sáru nemám problém kdekoľvek nakŕmiť. Robím to decentne, a nikomu nepchám pod nos to, čo tam nepatrí. Dieťa totiž jesť musí, a zároveň matka (minimálne taká ako ja, ktorá by najradšej bola na 34 miestach naraz), nepatrí na samotku. Asi sa všetci zhodneme, že dojčiť v reštaurácii na toalete, sediac na zachodovej miske, je pomerne negustiózne. Pre tých, ktorí majú s dojčiacimi ženami problém, existuje pravidlo – čo ma vizuálne, či mentálne vyrušuje, na to sa nepozerám. Ja ho napríklad často aplikujem pri pánoch v pasentných tielkach?. Inými slovami, ak niekto váš jemne odhalený hrudník vidieť nechce, nemusí. Ono to dojčenie má totiž naozaj zmysel. Pre zdravie dieťaťa, pre zdravie matky, ale dokonca aj pre ľudí, ktorým vyskakuje vyrážka, keď okolo nich malý tvor len prejde. Štúdia z roku 2009, uverejnená v British Science Journal, skúmala vplyv umelého mlieka na životné prostredie. Na výrobu jedného kilogramu kravského mlieka v prášku je potrebných 4700 litrov vody. Energia, ktorú treba na ohriatie umelého mlieka, by nabila 200 miliónov smartfónov každý rok. Odpad z obalov predstavuje 86 tisíc ton kovu a 364 tisíc ton papiera. . Vo Veľkej Británii by mala zvýšená podpora dojčenia rovnaký efekt, ako keby z ciest zmizlo 50 000 až 77 500 áut ročne. . Ak sa teda, matky, nehanbíte triediť odpad, či obmedzovať plasty, rovnako by ste sa nemali hanbiť dojčiť. Kedykoľvek, kdekoľvek. Ste totiž okrem iného ekologicky uvedomelé občianky. A vy nematky, otcovia, neotcovia, domáci miláčikovia – keď nabudúce uvidíte dojčiacu matku, usmejte sa na ňu. Len sa jej pritom radšej pozerajte do očí? . PS:Ak dojčiť nemôžete, umelé mlieko je cesta. Ak nechcete, rešpektujem. Ak máte s dojčením nejaký problém, kontaktujte laktačnú poradkyňu. Napríklad dámy z @mamila_dojcenie sú zázračnice!

A post shared by Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor stefansperkaDátum 26. novembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: