Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dokážete správne vypočítať tento zdanlivo jednoduchý príklad?

0852457a 9a8f 4664 8805 2a3e8f6e82c7.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.playbuzz.com
reklama:
reklama:

Matematika nám niekedy dobre dokáže pomotať hlavu. Poznáte správny výsledok tohto príkladu?

Väčšina z nás si myslí, že je to jeden z tých jednoduchších príkladov. Ale nie je to celkom tak a niektorí zabúdajú, že násobenie a delenie má prednosť pred sčítaním a odčítaním. A práve kvôli tejto chybe nakoniec nie je toľko správnych odpovedí, ako by sa mohlo stať.

V tomto príklade máme dokonca aj jeden zlomok, ktorý vás môže tiež pomýliť. Ukážte svoje vedomosti a napíšte nám do komentáru, aký je podľa vás správny výsledok.

http://www.playbuzz.com/superstarquiz10/this-simple-elementary-math-problem-is-stumping-the-internet-can-you-solve-it?utm_source=facebook.com&utm_medium=page-posts&utm_campaign=this-simple-elementary-math-problem-is-stumping-the-internet-can-you-solve-it
www.playbuzz.com

Ak by ste predsa len pochybovali, prečítajte si vysvetlenie a správnu odpoveď.

Priklad.jpg
Foto: www.imgur.com

Keďže delenie má prednosť, musíme najprv vyriešiť to. Náledne môžeme odčítavať a nakoniec pripočítavať. Výsledok je preto 1. Dokázali ste to tiež takto vypočítať?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 14. novembra 2016Zdroj www.playbuzz.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: