Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Doma neskúšať: Youtuber Mike Boyd sa naučil, ako rozbiť sklo vlastným hlasom

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Mike Boyd je majster samouk. Učí sa rôzne nové schopnosti a niekedy aj remeslá. Už vie ako hádzať bumerangom, urobiť backflip či ukuť nôž. Tentokrát sa naučil, ako rozbiť sklo pohára len pomocou vlastného hlasu.

Aby človek dokázal hlasom rozbiť pohár, musí byť jeho spev alebo tón, ktorý vydáva, na rovnakej frekvencii ako prirodzené vibrovanie skla. Poháru stačí dať slabú frčku a budeš počuť jeho vibrovanie.

Do pohára vložil Mike slamku, aby uvidel, keď sa sklo rozvibruje. Nezabudol vždy ani na ochranu očí, keby sa sklo náhodou rozbilo. V prvý deň vyskúšal tri rozdielne poháre, ale nič sa nestalo. Nevedel, či bol problém s výškou tónu alebo jeho hlasitosťou. Na druhý deň si preto stiahol na mobil appku, s ktorou trénoval udržanie výšky tónu a jeho hlasitosť. Potom to už naostro skúšal na pohároch, ale stále ich nedokázal rozbiť. Slamka už sa ale aspoň v pohári krútila.

www.youtube.com
Webp.net resizeimage 75.jpg
www.youtube.com

Postupne si začal myslieť, že je to nemožné. Buď to, alebo len nemal dostatočnú silu pľúc na to, aby vyprodukoval hlasitosť, ktorá by pohár dokázala rozbiť. Znova si pozrel video, ktoré ho inšpirovalo a zistil, že poháre musia byť krištáľové. Tak si kúpil tie a skúšal a skúšal.

Na 14. deň to dokázal! Jeho hlas praskol pohár. Trvalo mu to presne 4 hodiny a 29 minút, ktoré venoval počas 2 týždňov trénovaniu. Potom, samozrejme, musel svoju novonadobnutú schopnosť predviesť, ničiac tak desiatku krištáľových pohárov.

www.youtube.com

Pre tých, ktorí by sa to tiež chceli naučiť, Mike zhrnul postup pár slovami: „Po prvé, musíš mať na očiach ochranu – budeš rozbíjať sklo hneď pred svojou tvárou. Po druhé, treba používať krištáľové sklo. Nevyzerá to, že na obyčajné to funguje. Tón, ktorý pohár vydáva, musíš vydávať najhlasnejšie a čo s najpresnejšou výškou, ako najdlhšie to pôjde.“ Ďalej už len treba cvičiť a cvičiť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 21. januára 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: