Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dostane cestovný ruch a gastro za leto finančnú pomoc? Odpoveď ministra Doležala vás prekvapí!

Dolezal.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 25. novembra (SITA) – O finančnej pomoci pre prevádzky cestovného ruchu a gastra aj za letné mesiace ministerstvo dopravy a výstavby neuvažuje. Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal to zdôvodňuje tým, že väčšina prevádzok v tomto odvetví počas tohtoročnej letnej sezóny nebola obmedzená zásahom štátu do ich podnikania. „Reštaurácie mohli byť otvorené, hotely mohli byť otvorené. Nehovorím, že to nie je nutné, ale nie je tam zákonný titul. Nemôžeme pomáhať niekomu, kto mohol byť otvorený,“ povedal Doležal vo štvrtok k možnosti poskytovať finančnú pomoc aj za letné obdobie.

„Je mi to ľúto, ale nedokážeme pomôcť možno úplne všetkým tak, ako by sme chceli. Tie prostriedky sme si odkladali na horšie obdobie, keď sme vedeli, že tretia vlna príde,“ uviedol Doležal. V decembri preto rezort plánuje vyhlásiť ďalšiu výzvu na pomoc sektoru za mesiace september až november tohto roka, pretože v čiernych okresoch sú mnohé prevádzky zatvorené. „V septembri, októbri začali pribúdať čierne okresy a z titulu zásahu štátu boli prevádzky zatvorené,“ podotkol minister.

Ministerstvo dopravy dostalo balík finančných prostriedkov na zmiernenie vplyvov pandémie koronavírusu pre cestovný ruch a gastro, o ktoré záujemcovia mohli a ešte môžu žiadať aj spätne za oprávnené obdobie od začiatku apríla minulého roka do konca mája tohto roka. „Schéma pomoci je postavená na tom, aby sme kompenzovali to, že prevádzka nemôže byť otvorená vplyvom alebo zásahom štátu,“ dodal minister.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 25. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: